AD 8 code

WNC Waveform Networks Cyprus Ltd: Θέση Εργασίας

WNC Waveform Networks Cyprus Ltd: Θέση Εργασίας – Λευκωσία

Λειτουργός Εξυπηρέτησης Πελατών και Διαχείρισης Εμπορευμάτων

Η WNC Waveform Networks Cyprus LTD, μια σύγχρονη εταιρεία δικτύων και πληροφορικής η οποία έχει σαν έτος ίδρυσης το 2017, με κύριο αντικείμενο της την εμπορία δικτυακών προϊόντων ενσύρματων και ασύρματων σε χονδρική και λιανική πώληση μέσω ηλεκτρονικού καταστήματος, ζητά να προσλάβει Λειτουργό Εξυπηρέτησης Πελατών και Διαχείρισης Εμπορευμάτων για την εξυπηρέτηση των πελατών της με παράλληλη αρμοδιότητα του, τη διαχείριση των εμπορευμάτων της.

Η θέση αναφέρεταιΣτον εμπορικό διευθυντή της εταιρείας.

Αρμοδιότητες – Καθήκοντα:

  • Επισκόπηση της ημερήσιας λειτουργίας του ηλεκτρονικού καταστήματος της εταιρείας (Πελάτες, παραγγελίες, διαθεσιμότητες εμπορευμάτων)
  • Καταχώρηση των παραγγελιών πελατών του ηλεκτρονικού καταστήματος στην εμπορική εφαρμογή της εταιρείας (ERP).
  • Επικοινωνία με τους πελάτες της εταιρείας για αποστολή των παραγγελιών τους ή παραλαβή των παραγγελιών από τα γραφεία της εταιρείας.
  • Εκτέλεση των παραγγελιών των πελατών (Συγκέντρωση των εμπορευμάτων, τιμολόγηση, συσκευασία)
  • Προετοιμασία Voucher για όσες παραγγελίες πρέπει να αποσταλούν στους πελάτες με τις εταιρείες courier.
  • Τηλεφωνική επικοινωνία και συνεργασία με συναδέλφους που βρίσκονται εκτός των γραφείων της εταιρείας με σκοπό την εξυπηρέτηση των πελατών.
  • Εξυπηρέτηση πελατών του καταστήματος ή τηλεφωνικά.
  • Παραλαβή παραγγελιών που έρχονται από προμηθευτές, έλεγχος αρτιότητας παραγγελιών και τακτοποίηση εμπορευμάτων.
  • Καταχώρηση των παραγγελιών προμηθευτών στην  εμπορική εφαρμογή της εταιρείας (ERP).
  • Καταχώρηση σειριακών αριθμών συσκευών (Serial Numbers) στην εμπορική εφαρμογή της εταιρείας (ERP).
  • Αποστολή ενημερωτικών email ή SMS προς τους πελάτες και εποπτεία παράδοσης των αποστολών προς αυτούς.
  • Γενική εποπτεία ομαλής λειτουργίας του καταστήματος

Απαιτήσεις – Προσόντα:

  • Επιθυμητό πτυχίο θετικής – τεχνικής κατεύθυνσης
  • Άριστος χειρισμός ηλεκτρονικού υπολογιστή. MS Windows, MS Office, Web applications
  • Προϋπηρεσία σε χειρισμό εμπορικής εφαρμογής ή ERP
  • Ευκολία στο να μαθαίνει γρήγορα, ευστροφία και καλή μνήμη
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
  • Πολύ καλός χειρισμός γραπτού και προφορικού λόγου σε Ελληνικά και Αγγλικά
  • Επικοινωνιακές ικανότητες και ομαδικό πνεύμα. Ικανότητα διαχείρισης πελατολογίου.
  • Μεθοδικότητα, Οργανωτικότητα
  • Υπευθυνότητα και ικανότητα επίλυσης προβλημάτων
  • Επιθυμητή γνώση δικτύων και συναφών τεχνολογιών ακόμη και σε επίπεδο τεχνικών γνώσεων.
  • Επιθυμητή γνώση εποπτείας και διαχείρισης (Data Entry) Joomla – Virtuemart

Προσφορά:

  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
  • Δυνατότητα εξέλιξης
  • Διαρκής εκπαίδευση
  • Bonus

Αποστολή Βιογραφικώνinfo@wnc.com.cy με τίτλο:”ANERGOSJOBS.COM”