AD 8 code

Superhome Center (DIY) Ltd: Θέσεις εργασίας

Superhome Center (DIY) Ltd: Θέσεις εργασίας – Λευκωσία

1.  Σύμβουλοι Πωλήσεων

Η εταιρεία Superhome Center (DIY) Ltd, μέλος του Ομίλου CTC, που δραστηριοποιείται στον τομέα του DIY με 6 συνολικά πολυκαταστήματα Παγκύπρια, ζητά να προσλάβει Σύμβουλους Πωλήσεων για την επαρχία Λευκωσίας.

Ευθύνες και Καθήκοντα:

•Έλεγχος για επάρκεια, σωστή τιμή και σήμανση των προϊόντων πάνω στα ράφια

•Διατήρηση των τμημάτων και προϊόντων καθαρών και τακτοποιημένων

•Τήρηση όλων των διαδικασιών του καταστήματος

•Εξυπηρέτηση πελατών σε εξειδικευμένα τεχνικά θέματα

•Καθοδήγηση και συνοδεία πελατών σε άλλα τμήματα για την αναζήτηση των σωστών προϊόντων

•Χειρισμός ειδικών παραγγελιών από πελάτες

•Άριστη γνώση προϊόντων και σωστή προώθηση τους ανάλογα με τις ανάγκες του πελάτη

•Γνώση και σωστή τήρηση των κανονισμών και διαδικασιών ασφάλειας και υγείας της Εταιρείας

Απαραίτητα Προσόντα:

•Δεξιότητες επικοινωνίας και εξυπηρέτησης πελατών

•Απολυτήριο δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης

•Άριστη γνώση της ελληνικής και αγγλικής γλώσσας

•Γνώση Ηλεκτρονικών Υπολογιστών θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν

•Ακεραιότητα χαρακτήρα

•Ικανότητα να εργάζεται κάτω από πίεση

•Οργανωτικές ικανότητες

•Ενθουσιασμός για τη δουλειά

•Ευχάριστη προσωπικότητα

•Ομαδικό πνεύμα

Προσφέρεται ανταγωνιστικό πακέτο απολαβών και ωφελημάτων, συνεχής εκπαίδευση, επαγγελματική εμπειρία σε ένα δυναμικό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας.

Στα πλαίσια της δέσμευσης μας για προστασία των προσωπικών σας δεδομένων, παρακαλούμε όπως υποβάλετε το βιογραφικό σας σημείωμα μέσω της ιστοσελίδας http://superhome.com.cy/greek/καριερα μέχρι τις 20 Μαΐου 2021.

Θα επικοινωνήσουμε μαζί σας μόνο σε περίπτωση που έχετε επιλεγεί ως υποψήφιος/α για τη συγκεκριμένη θέση.

Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν εμπιστευτικού χειρισμού.

2. Ταμίες

Η εταιρεία Superhome Center (DIY) Ltd, μέλος του Ομίλου CTC, που δραστηριοποιείται στον τομέα του DIY με 6 συνολικά πολυκαταστήματα Παγκύπρια, ζητά να προσλάβει Ταμίες για την επαρχία Λευκωσίας.

•Άνοιγμα και κλείσιμο ταμείου

•Διεκπεραίωση της συναλλαγής με τον πελάτη (κτύπημα και πληρωμή εμπορευμάτων)

•Καταμέτρηση του ταμείου στο τέλος της βάρδιας και διασφάλιση ότι δεν υπάρχουν διαφορές, καθώς και ετοιμασία του σχετικού report

•Φροντίδα για γενική καθαριότητα και εικόνα του ταμείου

•Τήρηση των διαδικασιών και πολιτικών της Εταιρείας

•Διασφάλιση ποιοτικής εξυπηρέτησης πελατών

•Άριστη γνώση προϊόντων

•Διαχείριση παραπόνων και επίλυση οποιωνδήποτε προβλημάτων. Παραπομπή στον Υπεύθυνο Ταμείων/ Βοηθό Υπεύθυνο Ταμείων εάν χρειαστεί

•Γνώση και σωστή τήρηση των κανονισμών και διαδικασιών για πρόληψη κλοπών

•Υποστήριξη του τμήματος εξυπηρέτησης πελατών σε περίπτωση που καταστεί αναγκαίο

•Πολύ καλή γνώση της ελληνικής και αγγλικής γλώσσας

•Ευχέρεια στη χρήση συστημάτων POS