AD 8 code

Α. Ψάλτης & Υιοί Λτδ: Θέση Εργασίας

Α. Ψάλτης & Υιοί Λτδ: Θέση Εργασίας – Λευκωσία

Λειτουργός Κοστολόγησης

Η εταιρεία Α. Ψάλτης & Υιοί Λτδ με τεράστια εμπειρία στον τομέα εμπορίας και πώλησης ανταλλακτικών αυτοκινήτων στην Κύπρο, ζητά να προσλάβει Λειτουργό Κοστολόγησης.

Προσόντα, δεξιότητες, συμπεριφορές:

  • Τριετή τουλάχιστον εμπειρία σε παρόμοια θέση ή/και σε θέση λογιστηρίου.
  • Απολυτήριο Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης – πτυχίο ή άλλη συναφή πιστοποίηση θα θεωρηθούν επιπλέον προσόντα.
  • Απαραίτητη εμπειρία στη χρήση SAP Business One σε θέματα κοστολόγησης και εισαγωγών.
  • Καλή χρήση προγραμμάτων Ηλεκτρονικού Υπολογιστή MS Office (Word, Excel, Outlook).
  • Εμπειρία στον τομέα εμπορίας εξαρτημάτων ή forwarding ή άλλο συναφή τομέα θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν.
  • Καλή γνώση της ελληνικής και αγγλικής γλώσσας.
  • Ευχάριστη προσωπικότητα, ομαδικό πνεύμα, εχεμύθεια και υπευθυνότητα.

Καθήκοντα και ευθύνες:

  • Εργασία στο λογιστήριο υπό τις οδηγίες της Οικονομικής Διεύθυνσης με κύριο ρόλο τη διαχείριση των διαδικασιών κοστολόγησης των εισαγόμενων προϊόντων της εταιρείας.
  • Συνεχής συνεργασία με τους συναδέλφους στο λογιστήριο, στο τμήμα Αγορών για την συλλογή των αναγκαίων για την κοστολόγηση πληροφοριών.
  • Επικοινωνία με εξωτερικούς συνεργάτες (εταιρείες μεταφορών, εκτελωνιστές και άλλους).
  • Τήρηση των διαδικασιών για την έγκαιρη και ολοκληρωμένη κοστολόγηση.
  • Άλλα συναφή καθήκοντα, όπως αυτά ζητηθούν από την Οικονομική Διεύθυνση.

Άλλες πληροφορίες:

  • Εργασία πλήρους απασχόλησης.
  • Ωράριο εργασίας μεταξύ των ωρών 08:00 και 17:30, Δευτέρα με Παρασκευή.
  • Προσφέρεται πακέτο απολαβών αναλόγως προσόντων και εμπειρίας.

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να αποστείλουν το βιογραφικό τους αναγράφοντας τον κωδικό της θέσης (Λ04/21), στην ηλεκτρονική διεύθυνση hr@psaltis.com.cy μέχρι τις 31 Μαρτίου 2021.