AD 3 code
AD 4 code
AD 6 code
AD 7 code
AD 8 code

Ζητείται Graphic Designer

NRJ Cyprus: Ζητείται Graphic Designer – Λευκωσία

Ο ραδιοφωνικός σταθμός NRJ ζητά να προσλάβει γραφίστα για τα γραφεία του στη Λευκωσία.
Τα καθήκοντα για τη θέση είναι, μεταξύ άλλων:
– Σχεδιασμός images, web banners, animated graphics.
– Συνεργασία με βασικά μέλη της ομάδας (Marketing, Sales, κλπ).
– Translating client needs and branding strategies into design strategies.
– Designing visual concepts using graphic design tools including design software.
– Selecting colors, fonts, photographs, layouts and other design elements to communicate creative concepts.
– Articulating and pitching design concepts to clients, art directors and others.
– Understanding how to work with brand guides.
– Creation of design layouts in Adobe Photoshop, Illustrator and After Affects animation.
– Skills to work quickly and simultaneously on several projects.
Απαραίτητα προσόντα:
– Δυνατή σχεδιαστική ικανότητα (γραφιστική – digital)
– Άριστη γνώση adobe creative suite ( π.χ.Photoshop, illustrator).
– Πτυχίο σε γραφιστική / designing.
– Τουλάχιστον 1 χρόνος εμπειρίας σε τομέα designing.
– Δυνατότητα να παραδώσει δημιουργικό περιεχόμενο στα χρονοδιαγράμματα που θα ζητηθούν.
– Ταυτόχρονη διαχείριση εργασιών και project.
– Πολύ καλή γνώση της Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας.
Οι ενδιαφερόμενοι/ες παρακαλούνται να στείλουν βιογραφικά στο contact@energy.com.cy με τίτλο “Graphic Designer – anergosjobs.com”.