AD 8 code

Α. Ψάλτης & Υιοί Λτδ: Θέση Εργασίας

Α. Ψάλτης & Υιοί Λτδ: Θέση Εργασίας – Λευκωσία

Λειτουργός Ασφάλειας & Υγείας ΑΥ11/20

Η εταιρεία Α. Ψάλτης & Υιοί Λτδ με τεράστια εμπειρία στον τομέα εμπορίας και πώλησης ανταλλακτικών αυτοκινήτων στην Κύπρο, ζητά να προσλάβει Λειτουργό Ασφάλειας & Υγείας με έδρα τα γραφεία της στο Καϊμακλί, Λευκωσία.

Προσόντα:

  • Απαραίτητο Πτυχίο Μηχανολογίας ή άλλου συναφή κλάδο.
  • Μεταπτυχιακό σε συναφή κλάδο ή Διοίκηση Επιχειρήσεων, θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν.
  • Διετή τουλάχιστον εμπειρία σε παρόμοια θέση.
  • Επάρκεια πρακτικών γνώσεων σε θέματα Ασφάλειας & Υγείας.
  • Καλή γνώση της ελληνικής και αγγλικής γλώσσας.
  • Δημιουργικότητα, πρωτοβουλία, ενδιαφέρον για προσωπική επιμόρφωση και ανάπτυξη.
  • Ακεραιότητα χαρακτήρα, ομαδικό πνεύμα με υψηλό αίσθημα ευθύνης, επικοινωνία και ευπροσάρμοστος χαρακτήρας.

Καθήκοντα και ευθύνες:

  • Έλεγχος και διαχείριση των θεμάτων ασφάλειας και υγείας των εργαζομένων στις εγκαταστάσεις και στα υποστατικά της Εταιρείας.
  • Επιθεώρηση και υποβολή συστάσεων προς τη διεύθυνση για βελτιώσεις στα υποστατικά της εταιρείας.
  • Συνεχής έλεγχος στην εφαρμογή των διαδικασιών και μέτρων Ασφάλειας & Υγείας καθώς και λήψη επιπρόσθετων μέτρων όπου κρίνεται αναγκαίο.
  • Συνεργασία με άλλα τμήματα της εταιρείας για ολοκλήρωση των εργασιών στα θέματα Ασφάλειας & Υγείας.
  • Διοργάνωση εκπαιδευτικών προγραμμάτων για τα θέματα Ασφάλειας & Υγείας και έλεγχο της αποτελεσματικότητας τους.
  • Άλλα συναφή καθήκοντα, όπως αυτά ζητηθούν από τη διεύθυνση.

Άλλες πληροφορίες:

  • Οι εργασίες του Λειτουργού Ασφάλειας & Υγείας, αφορούν σε όλες τις εγκαταστάσεις της εταιρείας, επομένως, θα διακινείται σε αυτές για διεκπεραίωση της εργασίας του/της.
  • Εργασία πλήρους απασχόλησης με ωράριο εργασίας μεταξύ των ωρών 08:00 και 17:30, Δευτέρα με Παρασκευή.
  • Προσφέρεται πακέτο απολαβών σύμφωνα με τα προσόντα και εμπειρία.

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται να αποστείλουν το βιογραφικό τους στην ηλεκτρονική διεύθυνση h.tapakis@psaltis.com.cy  με τίτλο:”ANERGOSJOBS.COM” . μέχρι τις 15 Δεκεμβρίου 2020 αναφέροντας τον κωδικό ΑΥ11/20. Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν εμπιστευτικής διαχείρισης και βάσει των εταιρικών κανονισμών για διαχείριση προσωπικών δεδομένων.