AD 8 code

Ζητείται Φαρμακοποιός

Ζητείται Φαρμακοποιός – Λευκωσία

Ζητείται Πτυχιούχος Φαρμακοποιός για πλήρη ή μερική απασχόληση στο Φαρμακείο έναντι Απολλωνείου Νοσοκομείου, Έγκωμη (Myromed Pharmacy).

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Αναγνωρισμένο Πτυχίο Φαρμακευτικής Πανεπιστημίου
  • Επιθυμητή προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
  • Κριτική σκέψη, ευχάριστη προσωπικότητα και ικανότητα λήψης αποφάσεων
  • Ικανότητα χειρισμού ηλεκτρονικών υπολογιστών και χρηση ΓΕΣΥ
  • Γνώση ελληνικής και αγγλικής γλώσσας

Καθήκοντα:

  • Εξυπηρέτηση πελατών σε όλες τις κατηγορίες προϊόντων (φαρμακευτικών και παραφαρμακευτικών)
  • Εκτέλεση συνταγών και παροχή συμβουλών
  • Εφαρμογή της Φαρμακευτικής Νομοθεσίας

Στο φαρμακείο εργάζονται και βοηθός φαρμακείου κολλεγίου χρόνια στο επάγγελμα και η ίδια η φαρμακοποιός ιδιοκτήτρια καθώς και εκπαιδευόμενη πεπειραμένη δεύτερη φαρμακοποιός.

Βιογραφικά και Αιτήσεις στο: marlen.kefala@gmail.com με τίτλο:”ANERGOSJOBS.COM”

Πληροφορίες στο τηλ.99664343, 22352933