AD 8 code

Cyprus Public Transport: Θέσεις Εργασίας

Cyprus Public Transport: Θέσεις Εργασίας – Λευκωσία

Ενταχθείτε στο εργατικό δυναμικό ενός από τους μεγαλύτερους εργοδότες στην Κύπρο και συμμετέχετε στη νέα εποχή των υπηρεσιών λεωφορείων!
Η Cyprus Public Transport ψάχνει για:
Αντιπρόσωπους πωλήσεων (Πωλητής εισιτηρίων)
Η θέση:
Αντιμετώπιση οποιονδήποτε εργασιών και καθηκόντων που αφορούν το Λειτουργικό Τμήμα της εταιρείας
κυρίως όσον αφορά τις ανάγκες των πελατών.
Βασικά καθήκοντα και ευθύνες:
 Να γνωρίζει για την εταιρεία Δημόσιων Συγκοινωνιών Κύπρου.
 Να πουλάει όλα τα διαθέσιμα εισιτήρια και να πιστώνει την κάρτα Motion από τα διάφορα σημεία
πώλησης.
 Να χειρίζεται μετρητά, πιστώσεις σε κάρτες, και να κάνει την διαδικασία κλεισίματος συναλλαγών κάθε
τέλος της βάρδιας σύμφωνα με την τρέχουσα συμφωνία πωλήσεων.
 Να διατηρεί τα αποθέματα εισιτηρίων και οποιονδήποτε άλλων υλών απαιτούνται για την
αποτελεσματική εκτέλεση των καθηκόντων.
 Να απαντάει σε ερωτήσεις πελατών και να μεγιστοποιεί την ικανοποίηση των πελατών.
 Να επικοινωνεί αποτελεσματικά τις πολιτικές της εταιρείας στους πελάτες και να διασφαλίζει
ενημερωμένη και ακριβείς γνώση των διαδικασιών, σύμφωνα με τις αναθεωρήσεις και ενημερώσεις της
εταιρείας.
 Να προβάλει μια ασφαλή και φιλική στάση απέναντι στους πελάτες.
Η θέση εργασίας περιλαμβάνει εργασία σε σύστημα βάρδιας καθώς και απογεύματα, σαββατοκύριακα και
δημόσιες αργίες.
Προσόντα και Εργασιακή εμπειρία:
 Να μπορεί να εργαστεί ως μέλος μιας ομάδας και να είναι ευέλικτος να προσαρμοστεί σε αλλαγές.
 Θετική και ενεργητική συμπεριφορά
 Ικανότητα επίλυσης προβλημάτων
 Ικανότητες οργάνωσης και επίτευξης στόχων
Τι προσφέρουμε:
 Ελκυστικό πακέτο απολαβών
 Συνεχές εκπαίδευση
 Ευκαιρίες ανάπτηξης σταδιοδρομίας
Οι ενδιαφερόμενοι υποψήφιοι μπορούν να αποστείλουν το βιογραφικό του στην διεύθυνση hr@publictransport.com.cy με θέμα αναφοράς “SA/NPT/1120 – anergosjobs.com”
Όλες οι αιτήσεις θα εξεταστούν και θα θεωρηθούν αυστηρά εμπιστευτικές.
Μόνο οι επιτυχόντες υποψήφιοι θα ειδοποιηθούν.
Join one of the largest employers on the island, be part of the new bus service!
Cyprus Public Transport is now seeking to recruit:
Sales Agent (Ticket Seller)
The Role
To deal with any tasks and duties within the Operations Department. Specially referring to customers’ needs.
Key Duties and Responsibilities
 Be knowledgeable of Cyprus Public Transport.
 Sell all available fares and credit top-ups from the various sales outlets
 Handle cash, applications, top-ups and closeout sales at the end of each working shift according to current
reconciliation Sales Policy
 Maintain self-organization on stocks and any other materials required to perform duties effectively
 Answer customers’ questions and increase customer satisfaction
 Effectively communicate our policies to customers and ensure this knowledge is current and accurate according to
the Company’s revisions and updates
 Project a safe and welcoming attitude towards customers
The role will involve shift work including evenings, weekends, and public holidays.
Qualifications and Experience
 Team player and flexible to adapt to changes
 Positive and energetic attitude
 Problem-solving skills
 Organized and able to achieve sales results
What we offer
 An attractive remuneration package
 Continuous training
 Career development opportunities
Interested applicants must forward their Resume at hr@publictransport.com.cy quoting the reference “SA/NPT/1120 – anergosjobs.com”
All applications will be treated in strict confidence.
Please note that only successful candidates will be contacted.