AD 8 code

Ζητείται Γεωπόνος

Korantina Homes: Ζητείται Γεωπόνος – Πάφος

Η Korantina Homes, εταιρία που δραστηριοποιείται  στον τομέα των ακινήτων, στην επαρχία Πάφου, ζητά να προσλάβει Γεωπόνο.

Καθήκοντα Θέσης:

  • Επικοινωνία με την διεύθυνση για την επίτευξη των στόχων της χρονιάς.
  • Καθοδήγηση και εκπαίδευση των κηπουρών, για την άριστη διατήρησης των φυτών.
  • Να είναι άριστος γνώστης φύτευσης και συντήρησης γρασιδιών
  • Πρόληψη και έγκαιρη καταπολέμηση ασθενειών στα φυτά με όσο το δυνατό λιγότερη χρήση φυτοπροστατευτικών σκευασμάτων.
  • Διενεργεί καθημερινούς ελέγχους για την διασφάλιση της άριστης ποιότητας των κήπων
  • Δημιουργία αρχείου, καταγραφή των συντηρήσεων κήπων
  • Είναι υπεύθυνος για τα προγράμματα αρδεύσεων, κλαδεμάτων, λιπάνσεων και φυτοπροστασίας.
  • Να παρέχει συμβουλευτικές υπηρεσίες για την αγορά φυτοπροστατευτικών, λιπασμάτων και μηχανημάτων της εταιρείας.

Απαιτούμενα προσόντα:

  • Πτυχίο Γεωπονίας.
  • Εγγραφή στο Συμβούλιο Γεωπόνων με ανανεωμένη άδεια ασκήσεως επαγγέλματος.
  • Οργανωτικές και ηγετικές δεξιότητες.
  • Δεξιότητες επικοινωνίας και διαχείρισης προσωπικού.
  • Πολύ καλή γνώση της Ελληνικής και της Αγγλικής γλώσσας.
  • Πείρα σε αντίστοιχη θέση θεωρείται επιπρόσθετο προσόν.
  • Καλή γνώση ηλεκτρονικών υπολογιστών (Word, Excel).

Παρακαλούμε όπως αποστείλετε το βιογραφικό σας στο email: info@korantinahomes.com   με τίτλο:”ANERGOSJOBS.COM” μέχρι τις 30 Οκτωβρίου 2020.