AD 8 code

Ζητείται Υπεύθυνος Αποθήκης (μισθός €1.300 – €1.500)

Engino-Net Ltd: Ζητείται Υπεύθυνος Αποθήκης (μισθός €1.300 – €1.500) – Λεμεσός

Η εταιρία ENGINO-NET LTD με έδρα την Λεμεσό ζητάει άτομο για κάλυψη της θέσης υπεύθυνου αποθήκης.

Ποιοι είμαστε:

Η Engino δημιουργήθηκε το 2004, έχοντας την πεποίθηση ότι η ζωή είναι πλουσιότερη όταν καταλαβαίνουμε πώς λειτουργεί ο κόσμος.

Στην Engino δημιουργούμε εκπαιδευτικά κατασκευαστικά παιχνίδια αιχμής που βοηθούν τα παιδιά όλων των ηλικιών να αποκτήσουν ή να διευρύνουν τις μαθησιακές τους ικανότητες και να βιώσουν την απεριόριστη συγκίνηση της επιστημονικής ανακάλυψης. Είμαστε εξαιρετικά υπερήφανοι που είμαστε πρωτοπόροι του STEM (Science, Technology, Engineering, Math) για πάνω από 20 χρόνια τώρα. Καθώς η εταιρεία μας μεγαλώνει, συνεχίζουμε να καινοτομούμε και να βρίσκουμε καλύτερους τρόπους για να εμπνεύσουμε την επόμενη γενιά εφευρετών να ξεκλειδώσουν όλες τις δυνατότητές τους.

Περιγραφή θέσης:

Ο υπεύθυνος αποθήκης έχει την ευθύνη της διακίνησης των προϊόντων στην αποθήκη, των παραλαβών της πρώτης ύλης και την ετοιμασία των παραγγελιών τροφοδότησης των 3ων τμημάτων παραγωγής. Παραλαμβάνει τα έτοιμα και ημί έτοιμα από τους σταθμούς παραγωγής και τα τοποθετεί στις θέσεις τους. Διεκπεραιώνει τις φορτώσεις των εμπορευματοκιβωτίων βάση της λίστας φόρτωσης.

Κύριες αρμοδιότητες:

  • Διαχείριση και οργάνωση αποθήκης
  • Έλεγχος, καταμέτρηση και διασφάλιση ποσοτήτων εισαγωγών και εξαγωγών.
  • Ταξινόμηση εμπορευμάτων.
  • Παραλαβή/ Φορτώσεις προϊόντων.
  • Παραλαβή και ετοιμασία παραγγελιών.
  • Βελτιώσεις και διαχείριση χώρου αποθήκης
  • Χειρισμός λογισμικού αποθήκης.
  • Διαχείριση και διαμοιρασμός εργασιών στους εργάτες αποθήκης.

Προσόντα:

  • Απολυτήριο λυκείου ή τεχνικής σχολής.
  • Τουλάχιστον 5 χρόνια εμπειρία σε ανάλογη θέση
  • Πτυχίο ανώτερης σχολής θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν.
  • Πολύ καλή γνώση της Ελληνικής και καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας.
  • Δυναμική προσωπικότητα με ανεπτυγμένες ικανότητες διοίκησης και επίλυσης προβλημάτων.
  • Καλή γνώση και χειρισμός προγραμμάτων word, excel, powerpoint και οποιουδήποτε λογισμικού αποθήκης.
  • Άδεια οδήγησης ανυψωτικού μπαταρίας ή/και γκαζιού.
  • Επικοινωνιακός και ευχάριστος χαρακτήρας.

Απολαβές:

  • Μισθός άπο 1300 έως 1500 μικτά αναλόγως προσόντων και εμπειρίας .
  • Ετήσια άδεια 21 ημερών.
  • Φιλικό εργασιακό περιβάλλον.
  • Ευκαιρίες για επαγγελματική ανάπτυξη και σταδιοδρομία.

Αν ενδιαφέρεστε να γίνετε μέρος της ομάδας μας, παρακαλούμε στείλτε μας το βιογραφικό σας και μία συνοδευτική επιστολή στα Ελληνικά στο ηλεκτρονικό ταχυδρομείο recruiting@enginogroup.com

Παρακαλείστε να συμπεριλάβετε στον τίτλο του email σας τη θέση για την οποία ενδιαφέρεστε Υπεύθυνος Αποθήκης – ANERGOSJOBS.COM”.

Η αίτησή σας θα αντιμετωπιστεί αυστηρά εμπιστευτικά.