AD 8 code

Elincou Diagnostics Ltd: Θέση Εργασίας

Elincou Diagnostics Ltd: Θέση Εργασίας – Λευκωσία

Η Elincou Diagnostics Ltd, μια συνεχώς αναπτυσσόμενη εταιρεία με έδρα την Λευκωσία, δραστηριοποιείται στον τομέα της εμπορίας και διάθεσης ιατροτεχνολογικού εξοπλισμού από το 1999 στα διάφορα Κλινικά  Εργαστήρια και Νοσοκομεία ανά το Παγκύπριο.

Η Elincou Diagnostics Ltd, αναζητεί δυναμικά άτομα για την πλήρωση κενής θέσης Λειτουργού Εξυπηρέτησης Πελατών, στα πλαίσια ενίσχυσης και ανάπτυξης της ομάδας της. Ο γρήγορος ρυθμός της αγοράς σε συνδυασμό με τον ανταγωνισμό και τις αλλαγές στον τομέα της Υγείας και της Τεχνολογίας, καθιστούν την θέση αυτή μια συναρπαστική ευκαιρία καριέρας.

Λειτουργός Εξυπηρέτησης Πελατών / Customer Service Officer

Περιγραφή Θέσης:

Ο υποψήφιος θα είναι υπεύθυνος για την εξασφάλιση της άριστης εξυπηρέτησης και ικανοποίησης του πελάτη συνεισφέροντας στη διασφάλιση των καλύτερων δυνατών πωλήσεων.

Πιο συγκεκριμένα, το άτομο που θα προσληφθεί θα:

  • Λαμβάνει, καταχωρεί και ελέγχει παραγγελίες στο λογισμικό σύστημα της εταιρείας
  • Προγραμματίζει τις παραγγελίες και την παράδοση των προϊόντων στους πελάτες με τον πιο αποδοτικό και οικονομικό τρόπο
  • Διαχειρίζεται παράπονα, ερωτήματα και αιτήματα πελατών τηλεφωνικώς, μέσω e-mail και αυτοπροσώπως
  • Επικοινωνεί με πελάτες για την παράδοση των προϊόντων και τους όρους πληρωμής
  • Διαχειρίζεται ηλεκτρονική και τηλεφωνική επικοινωνία με εξωτερικούς πελάτες και συνεργάτες
  • Καταχωρεί και ενημερώνει ευκαιρίες πώλησης και διατηρεί σχετικό αρχείο
  • Καταχωρεί και ενημερώνει τιμές πώλησης και ειδικές τιμές, κατόπιν οδηγιών
  • Βοηθάει στην ετοιμασία παρακολούθηση και αρχειοθέτηση των προσφορών
  • Παρέχει γενική διοικητική υποστήριξη στη διαδικασία πωλήσεων
  • Παρέχει πληροφορίες για τα προϊόντα και τις υπηρεσίες της εταιρείας

Απαιτούμενα προσόντα:

  • Πτυχίο σε σχετικό κλάδο, όπως Διοίκηση Επιχειρήσεων , Μάρκετινγκ κλπ.
  • Άριστη γνώση Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας
  • Άριστη γνώση Η/Υ MS Office (Outlook, Word, Excel κλπ.)
  • Δυναμική και ευχάριστη προσωπικότητα, με ομαδικό πνεύμα και ικανότητα οργάνωσης, ελέγχου και διαχείρισης προτεραιοτήτων
  • Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ικανότητες επίλυσης προβλημάτων
  • Ικανότητα εργασίας κάτω από πίεση
  • Ανάληψη πρωτοβουλίας και υπευθυνότητας
  • Ηθική και Εχεμύθεια
  • 1-2 χρόνια πείρα σε σχετικό αντικείμενο με την περιγραφή θέσης θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
  • Γνώση του προγράμματος SAP Business One θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν

Προσφέρεται πολύ ικανοποιητικό πακέτο απολαβών και ωφελημάτων αναλόγως προσόντων και πείρας. Aποστολή βιογραφικών σημειωμάτων στο hr@elincou.com.cy  μέχρι 10/11/2020, σημειώνοντας στο θέμα “Λειτουργός Εξυπηρέτησης Πελατών – ANERGOSJOBS.COM”.

Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν εμπιστευτικού χειρισμού.