AD 8 code

SunTechnics Ltd: Θέσεις Εργασίας

SunTechnics Ltd: Θέσεις Εργασίας – Λεμεσός

Η SunTechnics Ltd, θυγατρική του ομίλου Green Energy, εξειδικεύεται στην διαχείριση, λειτουργία και συντήρηση φωτοβολταϊκών πάρκων. Η εταιρεία έχει ως έδρα τη Λεμεσό με Παγκύπρια δραστηριοποίηση.

Η εταιρεία ζητά να προσλάβει υπεύθυνους, δυναμικούς και δραστήριους Ηλεκτρολόγους – Τεχνικούς (2 θέσεις), για απασχόληση στο κομμάτι λειτουργίας και συντήρησης Φωτοβολταϊκών εγκαταστάσεων.

Προσόντα:
• Δίπλωμα Ηλεκτρολογίας (Τεχνικής Σχολής ή κολλέγιο ή κάτι αντίστοιχο)
• Εμπειρία σε ηλεκτρολογικές εγκαταστάσεις. Προηγούμενη τεχνική εμπειρία στον τομέα των Φωτοβολταϊκών θα θεωρηθεί πλεονέκτημα.
• Εμπειρία στη χρήση και κατανόηση των σημάτων του ηλεκτρονικού εξοπλισμού δοκιμών και διάγνωσης (πολυμέτρων, clamp meter, installation tester κλπ.).
• Εμπειρία ηλεκτρονικών συστημάτων ελέγχου και αυτοματισμών θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν.
• Πολύ καλή γνώση ηλεκτρολογικού σχεδίου.
• Γνώση Ελληνικών και Αγγλικών.
• Γνώση Ηλεκτρονικών Υπολογιστών (Microsoft Word / Excel, Autocad).
• Άδεια από την Ηλεκτρομηχανολογική Υπηρεσία (ΗΜΥ), θα θεωρηθεί πλεονέκτημα.
• Άδεια οδήγησης.
• Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις.
• Ακέραιος, έμπιστος, επικοινωνιακός και ομαδικός χαρακτήρας.

Καθήκοντα:
• Διεξαγωγή προγραμματισμένων και εκτάκτων ελέγχων καλής λειτουργίας των Φ/Β εγκαταστάσεων.
• Προσδιορισμός και καταγραφή σφαλμάτων, μη συμμορφώσεων κατασκευής και εγκατάστασης, αποκλίσεις προδιαγραφών, παραβιάσεων ασφαλείας κλπ.
• Σύνταξη αναφορών προγραμματισμένων και εκτάκτων βλαβοληπτικών ελέγχων.
• Ενημέρωση όλων των απαιτούμενων μέτρων ασφαλείας-περιβάλλοντος- εργασιών προς όλους τους επισκέπτες και υπεργολάβους πριν την πρόσβαση στις Φ/Β εγκαταστάσεις.
• Συμμόρφωση με όλα τα πρότυπα και διαδικασίες ασφαλείας και υγείας στον εκάστοτε χώρο εργασίας. (απαραίτητη η ικανότητα ένδυσης με τον απαραίτητο ατομικό προστατευτικό εξοπλισμό).
• Επίβλεψη υπεργολάβων κατά την εργασία τους.
• Εξασφάλιση της ποιότητας εργασίας και της τήρησης του χρονοδιαγράμματος των υπεργολάβων ή άλλων λοιπών εργασιών.
• Ικανότητα εργασίας σε Παγκύπρια βάση και διαχείριση πολλαπλών καθηκόντων και έργων.
• Αλληλεπίδραση με υπεργολάβους και υπεύθυνους μηχανικούς σε καθημερινή βάση.
• Προμήθεια υλικών και εξοπλισμού (όταν απαιτείται) με ευαισθητοποίηση στον έλεγχο κόστους.

Οι ενδιαφερόμενοι καλούνται να στείλουν πλήρες βιογραφικό σημείωμα στο e-mail: info@geg.com.cy (σημειώνοντας τον τίτλο της θέσης για την οποία κάνουν την αίτηση).