AD 8 code

Ζητείται Πολιτικός Μηχανικός (μισθός €1.650)

Μ. Χαλλούμας Σύμβουλοι Κατασκευών Λτδ: Ζητείται Πολιτικός Μηχανικός (μισθός €1650 ακάθαρτα) – Λευκωσία

Η εταιρεία Μ. Χαλλούμας Σύμβουλοι Κατασκευών Λτδ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΜΕΝΗ Ως ΕΡΓΟΔΟΤΗΣ ΙΣΟΤΗΤΑΣ, δέχεται αιτήσεις για την πλήρωση 1 θέσης Πολιτικού Μηχανικού.
Σκοπός Θέσης

Η οργάνωση, επίβλεψη και υλοποίηση όλων των καθημερινών εργασιών που πρέπει να γίνουν στα έργα που αναλαμβάνει η εταιρεία  να διεκπεραιώσει.

Ευθύνες

  • Ελέγχει σε καθημερινή βάση τα εισερχόμενα email που αφορούν τα έργα και τα κτίρια που διαχειρίζεται η εταιρεία
  • Καθορίζει το πρόγραμμα εκτέλεσης έργων με στόχο τη διατήρηση του κόστους τους στα χαμηλότερα δυνατά επίπεδα, φροντίζοντας παράλληλα για τη μεγιστοποίηση του καθημερινού όγκου εκτέλεσης έργων
  • Συντονίζεται με την υπεύθυνη του τμήματος κατασκευών και τον CEO για τα κτίρια  και τα έργα
  • Παρακολουθεί καθημερινά την εξέλιξη των έργων και ενημερώνει τα σχετικά εταιρικά συστήματα
  • Εξασφαλίζει έγκαιρα, ολοκληρωμένα, γρήγορα και με χαμηλό κόστος, την αποκατάσταση τυχόν αστοχιών
  • Ελέγχει την ποιότητα σε κάθε φάση των έργων των εργολάβων και εγκρίνει προς πληρωμή την συμφωνηθείσα δαπάνη
  • Διερευνά και προβαίνει σε εισηγήσεις εφαρμογής καινοτόμων τεχνολογιών & προδιαγραφών
  • Επικοινωνεί με πελάτες και μεριμνά για την εξυπηρέτηση τους
  • Επικοινωνεί συνεχώς με υπεργολάβους και προμηθευτές
  • Μεριμνά για την εκτέλεση των εργασιών στα κτίρια βάση και των προτεραιοτήτων
  • Υποβάλλει προσφορές ανάλογα με τις ανάγκες των πελατών και των κτιρίων
  • Συντάσσει τεχνικές αναφορές
  • Ετοιμάζει και στέλνει επιστολές
  • Συντονίζει τις εξωτερικές εργασίες
  • Επιβλέπει τα άτομα που αναλαμβάνουν την διεκπεραίωση των εξωτερικών εργασιών (υπαλλήλους και συνεργάτες)
  • Συμμετέχει σε προγράμματα κατάρτισης που διοργανώνονται από την εταιρεία
  • Συντονίζει και λαμβάνει μέρος σε συναντήσεις οργάνωσης του προσωπικού
  • Άλλα συναφή καθήκοντα

Απαιτούμενη εκπαίδευση και άλλα προσόντα

  • Πτυχίο πολιτικού μηχανικού
  • Άδεια άσκησης επαγγέλματος πολιτικού μηχανικού  από ΕΤΕΚ
  • Εξαιρετικές ικανότητες χρήσης ηλεκτρονικών υπολογιστών, ms office, μέσων online επικοινωνίας και σύγχρονων τεχνολογικών εφαρμογών
  • 2 χρόνια πείρας σε σχετικό αντικείμενο

Απαραίτητες δεξιότητες

  • Πολύ καλή γνώση της ελληνικής και αγγλικής γλώσσας
  • Δυνατότητα κοστολόγησης και λήψης αποφάσεων
  • Ικανότητα διαχείρισης πολλών εργασιών ταυτόχρονα
  • Πολύ καλές επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Πολύ καλές οργανωτικές δεξιότητες και αποτελεσματική διαχείριση χρόνου
  • Δυναμισμός
  • Ικανότητα διαπραγμάτευσης
  • Ικανότητα εργασίας κάτω από πίεση
  • Ικανότητα λήψης πρωτοβουλίας
  • Ικανότητα επίλυσης προβλημάτων
  • Θέληση για μάθηση και ανάπτυξη
Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι που πληρούν τα παραπάνω προσόντα όπως αποστείλουν το βιογραφικό τους με την ένδειξη CIVIL1/2020 στην ηλεκτρονική διεύθυνση hr@mhalloumas.com.cy  με τίτλο:”ANERGOSJOBS.COM”
We remain at your disposal for any further information you may need.
(AD-8-ΧΑΛ)