AD 8 code

Tryfon Tseriotis Ltd: Θέση Εργασίας

Tryfon Tseriotis Ltd: Θέση Εργασίας – Λευκωσία

Ο Brand Manager, αναφέρεται απευθείας στον Marketing Manager και είναι υπεύθυνος/η για την διαχείριση συγκεκριμένης γκάμας προϊόντων (brands) καθώς επίσης και για τον σχεδιασμό και εκτέλεση προωθητικών ενεργειών των προϊόντων υπό την ευθύνη του/της.

Καθήκοντα και Αρμοδιότητες:

  •   Προετοιμασία του πλάνου μάρκετινγκ για έγκριση από τον μάρκετινγκ μάνατζερ και παρακολούθηση του σχετικού πλάνου καθώς υλοποιείται
  • Προετοιμασία των brand review reports για έγκριση από τον μάρκετινγκ μάνατζερ και παρουσίαση τους στο marketing board
  • Προετοιμασία και διεκπεραίωση παρουσιάσεων στους προμηθευτές (με κύρια αναφορά στις πωλήσεις)
  • Προετοιμασία και διεκπεραίωση παρουσιάσεων στο τμήμα πωλήσεων όσον αφορά νέα προϊόντα
  • Κοστολόγηση και αξιολόγηση νέων προϊόντων και κωδικών στην εταιρεία
  • Παρακολούθηση πωλήσεων ανα προμηθευτή
  • Παρακολούθηση στοκ ανα προμηθευτή
  • Παρακολούθηση διανομής προϊόντων
  • Επιλογή κωδικών για προσφορές φυλλαδίων
  • Χειρισμός εταιρικών σελίδων Instagram, Facebook/ Blogs
  • Επικοινωνία με τους καταναλωτές για επίλυση παραπόνων
  • Επικοινωνία με προμηθευτές
  • Παρακολούθηση ανταγωνισμού

Απαιτούμενα προσόντα:

–       Πτυχίο σε συναφή κλάδο (όπως μάρκετινγκ ή διοίκηση επιχειρήσεων)