AD 8 code

Ζητείται Αποθηκάριος Καταστήματος

Dimco Ltd: Ζητείται Αποθηκάριος Καταστήματος – Λεμεσός

Η DIMCO LTD είναι μία Κυπριακή εταιρεία με έτος ίδρυσης το 1966. Διαθέτει δέκα καταστήματα λιανικής πώλησης, e-shop, σύγχρονες εγκαταστάσεις αποθηκών, μέσω των οποίων πωλεί και διανέμει προϊόντα φωτισμού και ηλεκτρολογικού υλικού επιλεγμένων εργοστασίων.

Στα πλαίσια της συνεχής αναβάθμισης των υπηρεσιών μας, ζητείται για άμεση πρόσληψη Αποθηκάριος για το κατάστημα μας στη Λεμεσό.

Κύρια Καθήκοντα:

  • Παραλαβή, εκφόρτωση και συγύρισμα των εμπορευμάτων στην αποθήκη
  • Ετοιμασία παραγγελιών του καταστήματος για παράδοση στον πελάτη
  • Εκτέλεση οδηγιών για την τακτοποίηση και καθαριότητα της αποθήκης
  • Συμμετοχή στις διαδικασίες καταμέτρησης και απογραφής της αποθήκης
  • Έλεγχος των επιστροφών (κατάστασης των προϊόντων και της συσκευασίας τους) πριν να τα παραλάβει
  • Παράδοση παραγγελιών σε πελάτες με το όχημα της Εταιρείας (delivery) όταν χρειαστεί

 Απαραίτητα Προσόντα:

  • Απόφοιτος Λυκείου ή Τεχνικής Σχολής
  • Πολύ καλή γνώση της ελληνικής και αγγλικής γλώσσας
  • Ομαδικότητα
  • Ικανότητα εκμάθησης νέων προϊόντων