AD 8 code

Ζητείται Πωλητής/ρια Χονδρικής

Ch.Ch Ideal Business Services Ltd: Ζητείται Πωλητής/ρια Χονδρικής – Λεμεσός

Εκ μέρους του πελάτη μας, Metabo Professional Power Tools Solutions με ηγετική θέση στην ελληνική και στην κυπριακή αγορά και με ταχύτατα αναπτυσσόμενο δίκτυο πωλήσεων ηλεκτρικών εργαλείων, αναζητούμε συνεργάτη για το τμήμα πωλήσεων χονδρικής.

Κύριες αρμοδιότητες

  • Ανάπτυξη νέου πελατολογίου και διαχείριση υπάρχοντος δικτύου.
  • Εφαρμογή της εμπορικής και πιστωτικής πολιτικής της εταιρείας, τηρώντας τις διαδικασίες πωλήσεων και τιμολογήσεων.
  • Διαχείριση παραγγελιών, δειγματισμό, παρουσίαση προϊόντων, υποστήριξη μετά την πώληση και επικοινωνία με τους πελάτες, ακολουθώντας τις διαδικασίες προώθησης και marketing.
  • Αξιολόγηση και αξιοποίηση ευκαιριών στις περιοχές ευθύνης, με παράλληλο σχεδιασμό προτάσεων και ενεργειών για την επίτευξη των στόχων.
  • Έρευνα αγοράς και ανταγωνισμού.
  • Παρακολούθηση προγραμματισμένων στόχων επισκέψεων σε μηνιαία βάση.
  • Διερεύνηση και άμεση ανταπόκριση στις ανάγκες των πελατών με ταυτόχρονη διαχείριση των προβλημάτων τους, επίλυση αυτών και εύρεση λύσεων για περαιτέρω ανάπτυξη.
  • Διατήρηση ενημερωμένου αρχείου πελατών για καλύτερο προγραμματισμό και αναφορά δραστηριοτήτων.

Απαραίτητα Προσόντα

  • 2 – 5 χρόνια επαγγελματικής εμπειρίας σε οργανωμένο τμήμα πωλήσεων χονδρικής ηλεκτρικών εργαλείων.
  • Καλή γνώση Η/Υ και νέων τεχνολογιών.
  • Καλή γνώση Αγγλικών.
  • Ανεπτυγμένες διαπραγματευτικές και επικοινωνιακές ικανότητες, ενεργητικότητα και ευχάριστη προσωπικότητα, με ομαδικό πνεύμα συνεργασίας.
  • Δυνατότητα προσαρμογής σε ένα απαιτητικό, δυναμικό και αναπτυσσόμενο περιβάλλον εργασίας, με έντονες προκλήσεις.
  • Δίπλωμα οδήγησης.

Προσφέρεται ελκυστικό πακέτο αποδοχών, συμπεριλαμβανομένου 13ου μισθού, bonus επί των πωλήσεων, εταιρικό όχημα κ.α.

Αποστολή βιογραφικών info@idealbusinesscyprus.com, με τίτλο:”ANERGOSJOBS.COM” μέχρι 2/6/2020.