AD 8 code

Ζητείται Βοηθός Λογιστηρίου

Όμιλος Εταιρειών Πελέτικο: Ζητείται Βοηθός Λογιστηρίου – Λευκωσία

Ο Όμιλος Εταιρειών Πελέτικο, ο μεγαλύτερος κατασκευαστής χρωμάτων, βερνικιών και άλλων οικοδομικών υλικών στην Κύπρο, ζητά να προσλάβει στέλεχος στη θέση του Βοηθού Λογιστηρίου στα γραφεία της εταιρείας Πελέτικο Λτδ στη Λευκωσία.

Καθήκοντα

  • Έλεγχος και καταχώρηση συναλλαγών εσωτερικού και εξωτερικού στο λογιστικό σύστημα
  • Τήρηση τραπεζικών λογαριασμών και μηνιαία συμφιλίωση με τις καταστάσεις τραπεζών
  • Ετοιμασία και υποβολή των δηλώσεων ΦΠΑ /Intrastat και VIES
  • Καταχώρηση στόχων πωλητών μαζί με τους συγκριτικούς στόχους και αποστολή τους σε συνεργασία με την εμπορική Διευθύντρια
  • Ετοιμασία και αποστολή στατιστικών στοιχείων στα αρμόδια τμήματα
  • Ετοιμασία κοστολογίων επιτόπιας αγοράς και εξωτερικού και κοστολόγηση παραγωγής
  • Ετοιμασία τριμηνιαίων οικονομικών καταστάσεων
  • Καταγραφή και αρχειοθέτηση των εγγράφων και των αρχείων
  • Γενικά Λογιστικά καθήκοντα

Προσόντα:

  •  Απόφοιτος Πανεπιστημίου με ειδίκευση στη Λογιστική ή κάτοχος πιστοποιητικού C.A.T. ή Α.Α.Τ.
  • Τoυλάχιστον 3 χρόνια πείρα σε λογιστικό ή ελεγκτικό γραφείο
  • Θα προτιμηθούν υποψήφιοι με πείρα στο πρόγραμμα ERP
  • Γνώση των βασικών προνοιών της νομοθεσίας ΦΠΑ
  • Ικανότητα διαχείρισης αριθμητικών δεδομένων με προσοχή στη λεπτομέρεια και ευελιξία κατά την προσαρμογή στη χρήση λογισμικών συστημάτων
  • Ανεπτυγμένες δεξιότητες προσωπικής οργάνωσης και ικανότητα εργασίας υπό πίεση εντός των απαιτούμενων προθεσμιών
  • Θετική στάση για συνεργασία και εύκολη προσαρμογή σε ομαδικές συνθήκες εργασίας
  • Γνώση χρήσης λογιστικών προγραμμάτων
  • Πολύ καλή γνώση της Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας
  • Απαλλαγμένος από τις στρατιωτικές του υποχρεώσεις

Απολαβές και ωφελήματα:

Προσφέρεται ικανοποιητικό πακέτο απολαβών, αναλόγως προσόντων και της επαγγελματικής πείρας.

Αιτήσεις:

Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν εμπιστευτικού χειρισμού. Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να στείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα στην ηλεκτρονική διεύθυνση: finance@peletico.com  με τίτλο:”ANERGOSJOBS.COM” μέχρι τις 31 Μαΐου 2020.

ΠΕΛΕΤΙΚΟ ΛΤΔ, Τ.Θ. 21326, 1506 ΛΕΥΚΩΣΙΑ

ΤΗΛ. 22482265    ΦΑΞ  22481757