AD 8 code

Argosy Trading Company Ltd: Θέση Εργασίας

Argosy Trading Company Ltd: Θέση Εργασίας – Λευκωσία

Η Argosy Trading Company Ltd, θυγατρική της δημόσιας εταιρείας Cyprus Trading Corporation Plc, μέλος του Ομίλου CTC που ασχολείται με την εισαγωγή και εμπορία διεθνώς αναγνωρισμένων προϊόντων ευρείας κατανάλωσης, δέχεται αιτήσεις για πρόσληψη Λειτουργού Λογιστηρίου/ Financial Analyst πλήρους απασχόλησης στη Λευκωσία.

Γενικά Καθήκοντα και Ευθύνες

  • Παρακολούθηση και έλεγχος προϋπολογισμών διαφήμισης και προώθησης καθώς και συμφωνιών μεταξύ της εταιρείας και των προμηθευτών της
  • Παρέχει μηνιαίες αναφορές και αναλύσεις σε σχέση με την διαχείριση και ανάλωση των προϋπολογισμών ανά προμηθευτή και κατηγορία προϊόντων
  • Καταχωρήσεις τιμολογίων/χρεώσεων απο και προς προμηθευτές και άλλων λογιστικών εγγραφών
  • Αποτελεί τον σύνδεσμο μεταξύ πωλήσεων, μάρκετινγκ και Οικονομικής Δ/νσης για την σωστή και έγκαιρη καταχώρηση εξόδων, παροχών και χρεώσεων
  • Επικοινωνία με πελάτες και με άλλα τμήματα για έγκαιρη και ακριβή χρηματοοικονομική πληροφόρηση
  • Αναλύει και ερμηνεύει οικονομικά στοιχεία παρέχοντας λογικές και εμπεριστατωμένες εισηγήσεις προς την Διεύθυνση για λήψη αποφάσεων
  • Παροχή υποστήριξης στην οικονομική διεύθυνση

Απαιτούμενα Προσόντα

  • Δίπλωμα Λογιστικής Higher ή CAT / ΑΑΤ
  • Προηγούμενη εμπειρία σε ανάλογη θέση για τουλάχιστον 2 χρόνια
  • Ακεραιότητα χαρακτήρα, υπευθυνότητα, εχεμύθεια
  • Άριστη επικοινωνία και αναλυτική σκέψη
  • Πολύ καλή γνώση Συστημάτων Πληροφορικής (συγκεκριμένα MS Excel και χρήση προγραμμάτων λογιστικής μηχανογράφησης.
  • Γνώση Microsoft Dynamics NAV θεωρείται ως επιπρόσθετο προσόν

Προσφέρεται ανταγωνιστικό πακέτο απολαβών και ωφελημάτων, συνεχής εκπαίδευση, επαγγελματική εμπειρία σε ένα δυναμικό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας.

Στα πλαίσια της δέσμευσης μας για προστασία των προσωπικών σας δεδομένων, παρακαλούμε όπως υποβάλετε το βιογραφικό σας σημείωμα μέσω της ιστοσελίδας www.ctcgroup.com/careers μέχρι τις 24 Μαρτίου 2020. Θα επικοινωνήσουμε μαζί σας μόνο σε περίπτωση που έχετε επιλεγεί ως  υποψήφιος/α για τη συγκεκριμένη θέση.

Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν εμπιστευτικού χειρισμού.