AD 8 code

Ergo Home Group: Θέση Εργασίας

Ergo Home Group: Θέση Εργασίας – Λευκωσία

Ο όμιλος Ergo Home Group, αντιπροσωπεύει στην Κύπρο τα brands Cucina & Cucina, Studio Arclinea, B&B Italia, Living, Living Plus, Living Contract και Ergo Energy και αποτελείται από μια ομάδα με περισσότερους από 100 αφοσιωμένους και ταλαντούχους επαγγελματίες.

Η Ergo Home Group στα πλαίσια ενδυνάμωσης του ανθρώπινου δυναμικού της, ζητά να προσλάβει:

Εμπορικό και Λογιστικό Λειτουργό

Καθήκοντα

  • Ετοιμάζει τα απαραίτητα λογιστικά έγγραφα τα οποία αφορούν τη διαδικασία εξαγωγών
  • Συνεργάζεται με το τμήμα Logistics και παρέχει υποστήριξη για τις δραστηριότητες εξαγωγών
  • Μεριμνά για λογιστική διαχείριση των εξόδων ταξιδιών στο εξωτερικό
  • Ελέγχει σε καθημερινή βάση την καταχώρηση λογιστικών εγγραφών στο λογιστικό σύστημα
  • Διεκπεραιώνει τις καθημερινές συναλλαγές (π.χ. λογαριασμοί πληρωτέοι / εισπρακτέοι, γενική λογιστική και τραπεζικές συμφωνίες)
  • Ετοιμασία Εγγράφων αποστολής (invoice, packing list, certificate of origin)
  • Προετοιμασία και ενημέρωση για κάθε έργο των πινάκων παραγωγής και παραδόσεων
  • Προετοιμασία και ενημέρωση για κάθε έργο των πινάκων αποστολών και ευθύνη τιμολόγησης
  • Ετοιμάζει και ενημερώνει με βάση το κάθε έργο τη κατάσταση πληρωμών, να ετοιμάζει διατακτικά και να διεκδικεί πληρωμές βάση η συμβολαίων.
  • Να ελέγχει διατακτικά υπεργολάβων βάσει συμβολαίων και να διεκπεραιώνει τις πληρωμές προς τους προμηθευτές για τις λειτουργίες που βρίσκονται υπό την ευθύνη του
  • Καταχώρηση εισαγωγών και κοστολογήσεων

Απαραίτητα προσόντα

  • Πτυχίο τριτοβάθμιας εκπαίδευσης σε θέματα Λογιστικής ή συναφή κλάδο
  • Πιστοποίηση εξετάσεων LCCI (Ανώτερο Επίπεδο)
  • Άριστη γνώση ελληνικής και αγγλικής γλώσσας σε γραπτό και προφορικό λόγο
  • Γνώση ηλεκτρονικών υπολογιστών (Εφαρμογές MS Office)
  • Άριστη Γνώση Excel
  • Γνώση του Navision θα θεωρηθεί ως επιπρόσθετο προσόν