AD 8 code

Ζητείται Διαχειριστής Αποθήκης

Blue Ice Navigation Co Ltd: Ζητείται Διαχειριστής Αποθήκης – Λεμεσός

Καθήκοντα Εργασίας:

  • Στρατηγική διαχείρισης της αποθήκης σύμφωνα με τις πολιτικές και το όραμα της Εταιρείας.
  • Επιτήρηση διαδικασιών παραλαβής, αποθήκευσης, διανομής και συντήρησης.
  • Τήρηση όλων των απαιτήσεων της νομοθεσίας αποθήκευσης, χειρισμού και αποστολής.
  • Διατήρηση προτύπων υγείας και ασφάλειας, υγιεινής και ασφάλειας.
  • Ρύθμιση της διάταξης και εξασφάλιση αποδοτικής χρήσης του χώρου.
  • Διαχείριση και έλεγχο αποθεμάτων με το σύστημα αποθήκευσης δεδομένων WMS – Mantis.
  • Επικοινωνία με πελάτες, προμηθευτές και εταιρείες μεταφορών.
  • Εκπόνηση εκθέσεων και στατιστικών στοιχείων (έκθεση κατάστασης ΙΝ / OUT, αναφορές αποθεμάτων κλπ)
  • Έλεγχος ποιότητας των παρεχομένων υπηρεσιών.

Δεξιότητες και προσόντα διαχειριστή αποθήκης:

  • Εργασιακή εμπειρία ως διαχειριστής αποθήκης.
  • Ικανότητες εποπτείας και ικανότητα διαχείρισης του προσωπικού.
  • Δεξιότητα λήψης αποφάσεων και επίλυσης προβλημάτων.
  • Εξαιρετικές ικανότητες επικοινωνίας.
  • Διαχείριση Ασφάλειας.
  • Διαδικασίες Διαχείρισης.
  • Έλεγχος Απογραφής.
  • Δεξιότητες Υποβολής Αναφορών.
  • Συντήρηση Εξοπλισμού.
  • Άριστη γνώση MS office, Freight Plus, WMS – Mantis.
  • Γνώση Αγγλικής και ελληνικής γλώσσας.
Αιτήσεις:
Οι ενδιαφερόμενοι υποψήφιοι πρέπει να υποβάλουν αίτηση, η οποία πρέπει να συνοδεύεται με το βιογραφικό τους, στην ακόλουθη διεύθυνση: careers@blueice.com.cy, με επικεφαλίδα ref.wd001 – ANERGOSJOBS.COM. Μόνο οι επικρατέστεροι υποψήφιοι θα κληθούν σε προσωπικές συνεντεύξεις.