AD 8 code

Ζητείται Διευθυντής/τρια Ξενοδοχείου

Lordos Hotels (Holdings) Public Ltd: Ζητείται Διευθυντής/τρια Ξενοδοχείου – Λάρνακα

Ζητείται Διευθυντής/τρια για το ξενοδοχείο Lordos Beach 4* στην Λάρνακα.

Απαραίτητα προσόντα

  • Πτυχίο Ανώτερης ή Ανώτατης Αναγνωρισμένης Ξενοδοχειακή Σχολής.
  • Επαγγελματική εμπειρία σε διευθυντική θέση σε ποιοτικά ξενοδοχεία.
  • Άριστη γνώση της Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας. Η γνώση άλλων γλωσσών θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν.
  • Γνώση και σχεδιασμός Πωλήσεων και Προώθησης και δημιουργία στρατηγικής ανάπτυξης.
  • Ικανότητες επικοινωνίας, οργάνωσης, διοίκησης, ανάθεσης, συντονισμού και ελέγχου.
  • Υψηλό αίσθημα ευθύνης και ικανότητα πρόβλεψης επιχειρησιακών κινδύνων.
  • Υψηλό επίπεδο έφεσης για εξυπηρέτηση πελατών και άμεση διαχείριση προβλημάτων τους
  • Άριστη αντίληψη ποιότητας και υψηλή αισθητική για το Ξενοδοχειακό περιβάλλον.
  • Γνώση χρήσης βασικών Λογισμικών.

Κύρια καθήκοντα

  • Άριστη συνεχής διαχείριση και εκπαίδευση του ανθρώπινου δυναμικού.
  • Ανάληψη πρωτοβουλιών και ενεργή ενασχόληση με την στρατηγική ανάπτυξη με έμφαση στο σχεδιασμό Πωλήσεων και Προώθησης.
  • Παρακολούθηση των οικονομικών στοιχείων στο πλαίσιο των συμφωνηθέντων προϋπολογισμών με την Διοίκηση.
  • Διαχείριση όλων των ξενοδοχειακών λειτουργιών με στόχο την διασφάλιση υψηλού επιπέδου υπηρεσιών και πλήρους ικανοποίησης των πελατών.
  • Ανάπτυξη, παρακολούθηση και έλεγχος της σωστής λειτουργία των τμημάτων.
  • Αξιολόγηση και ανάθεση καθηκόντων στους υφιστάμενους του.

Προσφέρεται

  • Ανταγωνιστικό πακέτο απολαβών.
  • Εξαιρετικό επαγγελματικό περιβάλλον.
  • Προοπτικές για περαιτέρω ανέλιξη.

Οι ενδιαφερόμενοι καλούνται όπως αποστείλουν το Βιογραφικό τους σημείωμα στο ηλεκτρονικό ταχυδρομείο enicolaou@lordos.com.cy  με τίτλο:”ANERGOSJOBS.COM” στα Κεντρικά Γραφεία της Εταιρείας μέχρι τις 31/01/2020.

Η Εταιρεία τηρεί όλους τους κανονισμούς Περί Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων.

Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν εμπιστευτικού και διακριτικού χειρισμού.