AD 8 code

Ζητείται Λογιστής/ Λογίστρια

A. Galaxis Co. Ltd: Ζητείται Λογιστής/ Λογίστρια – Λευκωσία

Η εταιρία A. Galaxis Co. LTD με έδρα στην βιομηχανική περιοχή Έγκωμης (Λευκωσία) ζητά για άμεση πρόσληψη λογιστή/λογίστρια.

Καθήκοντα

  • Παρακολούθηση και έκδοση των καθημερινών λογιστικών εγγραφών και καταχώρηση τους (Τιμολόγια, αποδείξεις κλπ.)
  • Εξυπηρέτηση πελατών και υπαλλήλων μέσω τηλεφώνου.
  • Παρακολούθηση οικονομικών εξοφλήσεων προμηθευτών και πελατών.
  • Αρχειοθέτηση των τιμολογίων, δελτίων είσπραξης κλπ.
  • Υποβολή των προβλεπόμενων από τη φορολογική νομοθεσία δηλώσεων (Δήλωση Φ.Π.Α, Intrastat κλπ.)
  • Οποιαδήποτε άλλη γραφειακή εργασία του αναθέτει από την Διοίκηση η οποία δεν συμπεριλαμβάνεται άμεσα στα καθήκοντα του.

Απαιτούμενα Προσόντα

  • Γνώση προγράμματος SAP Business One
  • Βασική γνώση Accounting
  • Βασική γνώση Αγγλικών