AD 8 code

Ζητούνται Ηλεκτρολόγοι Μηχανικοί

Suntechnics Ltd: Ζητούνται Ηλεκτρολόγοι Μηχανικοί/ Site Electrical Engineer – Λεμεσός

Είσαι Ηλεκτρολόγος Μηχανικός; Σε ενδιαφέρουν τα φωτοβολταϊκά;
Θέλεις να εργαστείς στην μεγαλύτερη εταιρεία που εξειδικεύεται στην κατασκευή, διαχείριση, λειτουργία και συντήρηση φωτοβολταϊκών πάρκων ; Αν ναι, τότε έχουμε την ιδανική θέση του Site Electrical Engineer.

H Suntechnics Ltd, θυγατρική του Ομίλου Green Energy Group, λόγω επέκτασης των δραστηριοτήτων της προκηρύσσει για άμεση πρόσληψη 2 ατόμων.

Προσόντα:

  • Πτυχίο Ηλεκτρολόγου Μηχανικού.
  • Άδεια άσκησης επαγγέλματος (ΕΤΕΚ).
  • Πιστοποιητικό ικανότητας Ηλεκτρολόγου Μηχανικού από την Ηλεκτρομηχανολογική Υπηρεσία θα θεωρηθεί πλεονέκτημα.
  • Γνώση PVSyst θα θεωρηθεί πλεονέκτημα.
  • Πολύ καλή γνώση ηλεκτρολογικού και αρχιτεκτονικού σχεδίου θα θεωρηθεί πλεονέκτημα.
  • Πολύ καλή γνώση Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας.
  • Πολύ καλή γνώση Ηλεκτρονικών Υπολογιστών (Microsoft Office, Autocad).
  • Ακέραιος, έμπιστος, επικοινωνιακός και ομαδικός χαρακτήρας.
  • Περιστασιακά ταξίδια στο εξωτερικό για εκπαίδευση ή για άλλες δραστηριότητες της εταιρείας.
  • Άδεια οδήγησης.
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις.

Καθήκοντα:

  • Καθημερινή παρακολούθηση της κατασκευής Φωτοβολταϊκών Πάρκων μεγάλης κλίμακας.
  • Γενικά καθήκοντα που προκύπτουν κατά την κατασκευή έργων
  • Προληπτική συντήρηση Φωτοβολταϊκών Πάρκων (μετρήσεις με εξιδεικευμένα όργανα)
  • Σύνταξη αναφορών συντήρησης Φωτοβολταϊκών Πάρκων
  • Επιδιόρθωση βλαβών σε ηλεκτρολογικό εξοπλισμό και μετατροπείς τάσης
  • Τηλεπαρακολούθηση των Φωτοβολταϊκών Πάρκων
  • Διαχείριση του χρονοδιαγράμματος συντήρησης
  • Τεχνικός έλεγχος και επίβλεψη έργων σε όλα τα στάδια της υλοποίησης αυτών.
  • Συνεχής ενημέρωση των Τεχνικών Φακέλων έργων.
  • Άριστη διατήρηση σχέσεων πελατών, συνεργατών και υπεργολάβων

Ελκυστικό πακέτο απολαβών αναλόγως προσόντων.

Οι ενδιαφερόμενοι καλούνται να στείλουν πλήρες βιογραφικό
σημείωμα στο e-mail: info@geg.com.cy με τίτλο:”ANERGOSJOBS.COM” μέχρι τις 27 Δεκεμβρίου 2019.