AD 8 code

Ζητείται Γραμματέας / Διοικητικός Λειτουργός

A. Panayides Contracting Ltd: Ζητείται Γραμματέας / Διοικητικός Λειτουργός – Λευκωσία

Η εταιρεία A.PANAYIDES CONTRACTING LIMITED που δραστηριοποιείται στην κατασκευή οικοδομικών και τεχνικών έργων,  ζητά να προσλάβει άτομο για την θέση Γραμματέας / Διοικητικός Λειτουργός”.

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Απολυτήριο Μέσης Εκπαίδευσης
  • Τουλάχιστον 2ετής προϋπηρεσία σε παρόμοια θέση
  • Πολύ καλή γνώση ηλεκτρονικών υπολογιστών (MS Word, Excel και e-mail)
  • Πολύ καλή γνώση ετοιμασίας αλληλογραφίας και διαχείρισης τηλεφωνικών κλήσεων
  • Πολύ καλή γνώση της Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας
  • Δίπλωμα Γραμματειακών Σπουδών θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν
  • Άτομο επικοινωνιακό, συνεργάσιμο και με ομαδικό πνεύμα

Καθήκοντα:

  • Τηρεί την αλληλογραφία, πρακτικά συνεδριάσεων και άλλα έγγραφα με ακρίβεια και καλαισθησία.
  • Ενημερώνει και τηρεί αρχεία.
  • Ετοιμάζει την εξερχόμενη αλληλογραφία και διευθετεί την αποστολή της.
  • Διαχειρίζεται τις εισερχόμενες κλήσεις προς τη Διεύθυνση και κρατά μηνύματα.
  • Αποστέλλει και παραλαμβάνει φαξ και ηλεκτρονικό ταχυδρομείο.
  • Φωτοτυπεί έγγραφα και δένει τεύχη.
  • Υποδέχεται τους επισκέπτες και τους εξυπηρετεί.
  • Ετοιμάζει, μεταφέρει και ενημερώνει τη Διεύθυνση για την αλληλογραφία, τα μηνύματα και διάφορα άλλα έγγραφα.
  • Διατηρεί ένα οργανωμένο και ενημερωμένο σύστημα αρχείων τόσο έντυπο όσο και ηλεκτρονικό.
  • Ενημερώνει και διατηρεί τα αρχεία του συστήματος διαχείρισης ποιότητας σε ηλεκτρονική και έντυπη μορφή σύμφωνα με τις διαδικασίες της εταιρείας.

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται όπως αποστείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα στην ηλεκτρονική διεύθυνση dtheodosiou.apc@gmail.com με τίτλο:”ANERGOSJOBS.COM”  μέχρι τις 16/12/2019.