AD 8 code

Ζητείται Ιατρικός Επισκέπτης

GJK HealthPharma Services Ltd: Ζητείται Ιατρικός Επισκέπτης – Λευκωσία

Η εταιρεία GJK HealthPharma Services Ltd, αντιπρόσωπος των ηγετικών ιατρικών προιόντων  Restylane, Dysport, SVR και NeoStrata αναζητά:

Ιατρικό Επισκέπτη

Κύρια Καθήκοντα:

  • Συστηματική διαχείριση, επίβλεψη και επίσκεψη υπάρχοντος πελατολογίου ιατρών και φαρμακείων παγκύπρια
  • Δημιουργία και Ανάπτυξη νέου πελατολογίου παγκύπρια
  • Ανάπτυξη πωλήσεων και προώθηση στο υπάρχον και νέο πελατολόγιο
  • Συστηματική ενημέρωση πελατολογίου για τα προιόντα και υπηρεσίες
  • Συνεχής αξιολόγηση ανταγωνισμού και παρακολούθηση των τάσεων της αγοράς
  • Συμμετοχή στον στρατηγικό σχεδιασμό πωλήσεων με ανατροφοδότηση της εταιρείας και προτάσεις για αποτελεσματική προώθηση και επίτευξη στόχων
  • Συμμετοχή σε προωθητικές δραστηριότητες της εταιρείας
  • Αναφορά (reporting) ενεργειών και αποτελεσμάτων στο Διευθυντή πωλήσεων
  • Κάτω από την εποπτεία του Διευθυντή πωλήσεων

Απαραίτητα προσόντα:

  • Πτυχίο Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης (π.χ ιατρικός επισκέπτης /Marketing/ Διοίκηση επιχειρήσεων). Πτυχίο στις βιολογικές επιστήμες θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν (π.χ φαρμακολογία, βιολογία)
  • Τουλάχιστον 2-3  χρόνια εμπειρίας στις πωλήσεις B2B, ιδανικά στον ιατρικό η φαρμακευτικό τομέα
  • Άριστη γνώση Ελληνικών και Αγγλικών
  • Καλός χειρισμός Η/Υ (word, excel, powerpoint)
  • Κάτοχος άδειας οδήγησης με ταχύτητες

Δεξιότητες:

  • Αποδεδειγμένη επιτυχία στην ανάπτυξη πελατολογίου
  • Άριστες επικοινωνιακές, διαπραγματευτικές και οργανωτικές ικανότητες
  • Ανεπτυγμένη ικανότητα δημιουργίας διαπροσωπικών σχέσεων
  • Προσανατολισμός στο αποτέλεσμα και την επίτευξη στόχων
  • Πελατοκεντρική αντίληψη
  • Iκανότητα ανάληψης πρωτοβουλιών
  • Επιχειρηματική νοοτροπία
  • Ικανότητα ευελιξίας και εργασίας κάτω από πίεση χρόνου
  • Ικανότητα αναλυτικής σκέψης
  • Πνεύμα συνεργασίας
  • Δυναμική, θετική και ευχάριστη προσωπικότητα

Παροχές:

  • Ανταγωνιστικό σύστημα αποδοχών και μπόνους συνδεδεμένο με την απόδοση πωλήσεων και επίτευξη στόχων.
  • Συνεχής εκπαίδευση και δυνατότητες επαγγελματικής εξέλιξης

Τα βιογραφικά θα θεωρηθούν απόλυτα εμπιστευτικά και παρακαλούμε όπως αποστέλλονται στο info@healthpharma.eu  μέχρι τις 29/12/2019