AD 8 code

Ζητείται Βοηθός CEO

Conicon Ltd: Ζητείται Βοηθός CEO – Λευκωσία

Εκ μέρους του πελάτη μας με έδρα την Λευκωσία και ο οποίος δραστηριοποιείται στους τομείς Σφαγείου και Παραγωγής Βιοενέργειας ζητούμε να προσλάβουμε:

ΒΟΗΘΟ CEO /ΥΠ. ΑΝΘΡΩΠΙΝΟΥ ΔΥΝΑΜΙΚΟΥ

Κύριες Ευθύνες Καθήκοντα:

  • Έχει την ευθύνη καθιέρωσης και εφαρμογής ενιαίων πολιτικών προσωπικού.
  • Έχει την ευθύνη σωστής εξεύρεσης προσωπικού προς αντικατάσταση προσωπικού που αποχωρεί ή απουσιάζει ή απολύεται έτσι ώστε τα τμήματα να είναι συνεχώς επανδρωμένα.
  • Συνεργάζεται με γραφεία εξεύρεσης εργασίας.
  • Συνεργάζεται στενά με τις αρμόδιες Κρατικές Υπηρεσίες  για την εξασφάλιση αδειών εργοδότησης προσωπικού από τρίτες χώρες.
  • Διασφαλίζει ότι για όλο το προσωπικό τηρούνται τα απαραίτητα αρχεία που απαιτούνται για νόμιμη εργασία
  • Επιλαμβάνεται των περικοπών του προσωπικού, της ευημερίας και διαμονής του (όπου αυτή παρέχεται από της Εταιρεία) και για την συντήρηση / διατήρηση των χώρων διαμονής σε καλή κατάσταση.
  • Επιλύει τυχόν παράπονα και διενέξεις που προκύπτουν από/ ή μεταξύ μελών του προσωπικού
  • Συντονίζει τις συναντήσεις Διοίκησης και τηρεί πρακτικά
  • Σχεδιάζει μαζί με τους Διευθυντές και προγραμματίζει τις εκπαιδεύσεις του προσωπικού

Βασικά Προσόντα:

  • Πτυχίο στην Διοίκηση, ψυχολογία ή Διοίκηση Ανθρώπινου Δυναμικού
  • Τουλάχιστον 3 χρόνια σε παρόμοια θέση σε ανάλογη η μεγαλύτερου μεγέθους επιχείρηση με μεγάλο αριθμό προσωπικού χαμηλής μόρφωσης.
  • Πολύ καλή γνώση της Ελληνικής και Αγγλικής Γλώσσας
  • Πολύ καλή γνώση ηλεκτρονικών υπολογιστών συμπεριλαμβανομένης της χρήσης MS Office
  • Πολύ καλή γνώση Εργατικού Δικαίου και του Κώδικα Εργασιακών Σχέσεων
  • Εξαιρετικές επικοινωνιακές ικανότητες

Προσφέρεται ελκυστικό πακέτο απολαβών ανάλογα με την θέση και τα καθήκοντα. Αίτηση για την θέση συνοδευόμενη από πλήρη βιογραφικό να αποστέλλεται στην Κα. Βασιλική Χριστοφή στο email: vasiliki@conicon.com μέχρι 20/12/2019.

Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν εμπιστευτικού χειρισμού.