AD 8 code

Λατομεία Λατούρος Λτδ: Θέση Εργασίας

Λατομεία Λατούρος Λτδ: Θέση Εργασίας – Λευκωσία

Βοηθός Λογιστηρίου

Ευθύνες

  • Είναι υπεύθυνος για τις εισπράξεις των πελατών και τις πληρωμές των προμηθευτών
  • Καταγράφει στο σύστημα λογιστικές εγγραφές
  • Ετοιμάζει ισολογισμούς (τραπεζικοί λογαριασμοί, πιστωτές, χρεώστες) και ισοζύγια
  • Συμφωνεί τις καταστάσεις με τους πιστωτές
  • Εκδίδει τιμολόγια και πιστωτικά σημειώματα
  • Ελέγχει αν υπάρχουν μη πληρωτέα τιμολόγια ούτως ώστε να προχωρήσει το κλείσιμο και η αρχειοθέτηση
  • Επικοινωνεί με πελάτες για διαφορές ή απορίες στις καταστάσεις πελατών
  • Ενημερώνει το Υπεύθυνο Λογιστηρίου για την κίνηση των μετρητών ημερησίως μέσω e-mail
  • Παρέχει λογιστική υποστήριξη στην υποβολή εκθέσεων στο τέλος του μήνα
  • Εκτελεί συμφιλίωση των τραπεζικών λογαριασμών
  • Προσφέρει υπηρεσίες γενικής υποστήριξης
  • Αναζητεί συνεχώς ευκαιρίες εκπαίδευσης στον τομέα του
  • Άλλα συναφή καθήκοντα

Απαιτούμενη εκπαίδευση και άλλα προσόντα

  • Κάτοχος διπλώματος LCCI Intermediate ή Higher ή ισότιμο προσόν
  • 1-2 χρόνια πείρας σε σχετικό αντικείμενο

Απαραίτητες δεξιότητες

  • Καλή γνώση της ελληνικής και αγγλικής γλώσσας
  • Πολύ καλές γνώσεις ηλεκτρονικών υπολογιστών (Word, Excel, Power Point)
  • Γνώση Λογιστικών Αρχών
  • Καλές επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Οργανωτικές δεξιότητες και αποτελεσματική διαχείριση χρόνου
  • Δεξιότητες διαχείρισης χρόνου
  • Αναλυτικές δεξιότητες
  • Κριτική Σκέψη
  • Ικανότητα ορθής λήψης αποφάσεων
  • Ηθική και εχεμύθεια
  • Αξιοπιστία
  • Εν συναίσθηση
Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούμε όπως αποστείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα στην ηλεκτρονική διεύθυνση : maria.petrou@latouros.com  με τίτλο:”ANERGOSJOBS.COM”