AD 8 code

Ζητείται Βοηθός Λογιστηρίου

Demetriades Group: Ζητείται Βοηθός Λογιστηρίου – Λεμεσός

Η εταιρεία Ministop Express μέλος του Ομίλου Demetriades  Group ζητά να προσλάβει Βοηθό Λογιστηρίου για πλήρη απασχόληση επί ετήσιας βάσεως στην επαρχία Λεμεσού.

Η εταιρεία διαχειρίζεται 7 καταστήματα τα οποία λειτουργούν σε όλες τις πόλεις της Κύπρου.

Απαραίτητα προσόντα:

  • Δίπλωμα LCCI Higher ή/και πτυχίο Λογιστικής
  • Προηγούμενη πείρα τουλάχιστον 2 χρόνια σαν λογιστής
  • Πολύ καλή γνώση ελληνικής και αγγλικής γλώσσα
  • Υπευθυνότητα, επαγγελματισμός, οργανωτική ικανότητα
  • Πολύ καλή γνώση του MS Office (Microsoft excel, word) και Windows

Αρμοδιότητες:

  • Καταχώρηση συναλλαγών στο λογιστικό σύστημα της εταιρείας σε καθημερινή βάση
  • Τήρηση λογιστικών βιβλίων και αρχείων
  • Καταγραφή και αρχειοθέτηση των εγγραφών και των αρχείων
  • Μηνιαία συμφιλίωση πιστωτών και χρεωστών
  • Τήρηση τραπεζικών λογαριασμών και μηνιαία συμφιλίωση με τις καταστάσεις τραπεζών
  • Τιμολόγηση πελατών
  • Βοήθεια στην ετοιμασία διευθυντικών εκθέσεων

Επιθυμητές Δεξιότητες/Στοιχεία προσωπικότητας:

  • Πάθος για άριστο αποτέλεσμα, δυναμικότητα
  • Ικανότητα διαχείρισης πολλαπλών καθηκόντων και μεθοδικότητα
  • Υπευθυνότητα και ικανότητα ανάληψης πρωτοβουλιών
  • Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ομαδικό πνεύμα, εχεμύθεια, αποτελεσματικότητα
  • Οργανωτικό άτομο με άριστη δυνατότητα ανάλυσης δεδομένων
  • Ικανότητα σωστής διαχείρισης ανθρώπινου παράγοντα
  • Σημασία στην λεπτομέρεια
  • Ευχάριστη προσωπικότητα, επικοινωνιακές δεξιότητες, πνεύμα ομαδικότητας και συνεργασίας, ακεραιότητα χαρακτήρα

Προσφέρεται ανταγωνιστικό πακέτο απολαβών με ευκαιρίες ανέλιξης.

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται όπως αποστείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα(σημειώνοντας L205) , στην ηλεκτρονική διεύθυνση, erodotos@demetriadesgroup.com  με τίτλο:”ANERGOSJOBS.COM”