AD 8 code

Ζητείται Δημοσιογράφος

Alpha Κύπρου: Ζητείται Δημοσιογράφος – Λευκωσία

Καθήκοντα:

  • Υπεύθυνος για τη δομή και τη σύνταξη του κειμένου, της παραγωγής αλλά και της επεξεργασίας του ρεπορτάζ του με την καθοδήγηση του Αρχισυντάκτη.
  • Επιδίωξη αυθεντικών ιστοριών για δημιουργία ρεπορτάζ.
  • Εξασφάλιση πληροφοριών από τους εμπλεκόμενους φορείς όπως ειδήμονες, μάρτυρες, κτλ.

 Απαραίτητα Προσόντα:

  • Πτυχίο δημοσιογραφίας
  • Δυνατότητα εργασίας σε πενθήμερη βάση από Δευτέρα μέχρι Κυριακή με κυλιόμενο ωράριο και βάρδιες συμπεριλαμβανομένου αργίες
  • Άριστη γνώση και χρήση της ελληνικής γλώσσας
  • Καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Εξοικειωμένος με την τεχνολογία και τα Μέσα κοινωνικής δικτύωσης
  • Ταχύτητα Αντίδρασης σε έκτακτα γεγονότα
  • Ομαδικό πνεύμα και επικοινωνιακές ικανότητες
  • Κριτική Σκέψη
  • Προηγούμενη πείρα σε Μέσα ενημέρωσης θα θεωρηθεί ως επιπρόσθετο προσόν

Ωφελήματα:

  • Κάλυψη μεσημεριανού γεύματος
  • 13ος Μισθός
  • Δυνατότητα ένταξης σε σχέδιο Ιατροφαρμακευτικής Περίθαλψης από την πρώτη μέρα εργοδότησης
  • Δυνατότητα ένταξης σε Συνταξιοδοτικό Σχέδιο από την πρώτη μέρα εργοδότησης
  • Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας

Όλοι οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να στείλουν το βιογραφικό τους στο contact@alphacyprus.com.cy με τίτλο:”ANERGOSJOBS.COM” μέχρι τις 13/09/2019 έχοντας σαν τίτλο του email τη θέση εργασίας.

Λόγω μεγάλου ενδιαφέροντος μόνο οι επιτυχόντες υποψήφιοι θα κληθούν για συνέντευξη.

Όλα τα βιογραφικά θα παραμείνουν στο αρχείο για 6 μήνες και ακολούθως θα διαγράφονται σύμφωνα με την Πολιτική της Εταιρείας περί προστασίας προσωπικών δεδομένων.