AD 8 code

Ζητείται Υπεύθυνος Αρχείου & Αρχειοθέτησης

Patrikios Pavlou & Associates LLC: Ζητείται Υπεύθυνος Αρχείου & Αρχειοθέτησης – Λεμεσός

Το Δικηγορικό Γραφείο – Πατρίκιος Παύλου & Συνεργάτες Δ.Ε.Π.Ε.  επιθυμεί να προσλάβει άτομο για την θέση της/του Υπεύθυνης/ου Αρχείου & Αρχειοθέτησης.

Κύριες Αρμοδιότητες

  • Υπεύθυνη/ος για την ορθή οργάνωση και εύρυθμη λειτουργία των Αρχείων και Βιβλιοθήκης.
  • Αναλαμβάνει την παραλαβή, σάρωση και αρχειοθέτηση των φακέλων και άλλων εγγράφων στους αποθηκευτικούς χώρους Αρχείων και ηλεκτρονικών συστημάτων.
  • Επεξεργάζεται και διαχειρίζεται τα αιτήματα ανάκτησης Γενικών Φακέλων, συμβολαίων και εγγράφων.
  • Διαχειρίζεται την εσωτερική διαδικασία καταστροφής εγγράφων, σύμφωνα με την νομοθεσία Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων.
  • Παρέχει έγκαιρη και επαρκή ενημέρωση στα αρμόδια άτομα για τις προθεσμίες των υποθέσεων που ορίζονται.
  • Παρέχει υποστήριξη και ενημέρωση προς το προσωπικό πάνω σε ζητήματα που αφορούν την ορθή διαχείριση των Αρχείων της εταιρίας.
  • Διεκπεραιώνει οποιαδήποτε άλλα καθήκοντα της/του ανατίθενται μέσα στα πλαίσια της θέσης εργασίας της/του.

Επιθυμητά Προσόντα Υποψηφίου

  • Πτυχίο Βιβλιοθηκονομίας ή Δίπλωμα γραμματειακών σπουδών
  • Επιθυμητή προηγούμενη εργασιακή εμπειρία σε δικηγορικά γραφεία ή συναφές αντικείμενο.
  • Γνώση σύγχρονων τεχνικών διαχείρισης και επεξεργασίας ψηφιακού υλικού.
  • Άνετη χρήση εργαλείων αρχειοθέτησης/ταξινόμησης εγγράφων.
  • Άριστη γνώση της Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας
  • Άριστη γνώση Η/Υ (MS Office κ.λπ.)

Λοιπά προσόντα

  • Άριστες ικανότητες οργάνωσης & διαχείρισης χρόνου.
  • Συνέπεια, υπευθυνότητα & επαγγελματισμό.
  • Διάθεση συνεργασίας, συναδελφικότητας & ομαδικότητας.
  • Εχεμύθεια, ευθυκρισία και ικανότητα αποτελεσματικής συνεργασίας.

Παροχές

  • Ελκυστικό πακέτο απολαβών
  • Ευχάριστο και άνετο εργασιακό περιβάλλον.
  • Σχέδιο ιατροφαρμακευτικής περίθαλψης
  • Ταμείο Προνοίας
  • Άδειες ανάπαυσης και ασθενείας με απολαβές.
  • Ατομικό πλάνο εκπαίδευσης και επαγγελματικής ανάπτυξης.

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται όπως αποστείλουν το βιογραφικό τους σημειώνοντας τον τίτλο της θέσης, στο: careers@pavlaw.com, με τίτλο:”ANERGOSJOBS.COM”  μέχρι τις 16 Σεπτεμβρίου 2019.

Όλες οι αιτήσεις θα διαχειριστούν με απόλυτη εμπιστευτικότητα. Μόνο οι κατάλληλοι υποψήφιοι θα λάβουν σχετική επικοινωνία.