Ομοσπονδία Συνδέσμων Εργολάβων Οικοδομών Κύπρου (Ο.Σ.Ε.Ο.Κ.): Θέση Εργασίας

Ομοσπονδία Συνδέσμων Εργολάβων Οικοδομών Κύπρου (Ο.Σ.Ε.Ο.Κ.): Θέση Εργασίας – Λευκωσία

Η Ομοσπονδία Συνδέσμων Εργολάβων Οικοδομών Κύπρου (Ο.Σ.Ε.Ο.Κ.), ζητά να προσλάβει Λειτουργό για κάλυψη των αναγκών της.

Λειτουργό Υποστήριξης σε Τεχνικά και Νομικά Θέματα

Απαιτούμενα Προσόντα

  • Δίπλωμα Πολιτικής Μηχανικής ή Αρχιτεκτονικής ή Επιμετρήσεων Ποσοτήτων ή άλλου συναφούς κλάδου
  • Γνώση των προνοιών των Συμβολαίων Ιδιωτικού και Δημόσιου Τομέα για εκτέλεση έργων
  • Άριστη γνώση στο χειρισμό Ηλεκτρονικού Υπολογιστή
  • Άριστη γνώση Ελληνικής και Αγγλικής Γλώσσας (Ομιλία – Γραφή)
  • Ακεραιότητα χαρακτήρα, ομαδικό πνεύμα, επικοινωνιακός και ευχάριστος χαρακτήρας
  • Γνώσεις για θέματα Ασφάλειας, Υγείας και Περιβάλλοντος, Εκπαιδευτικές Ικανότητες, Γνώσεις των Όρων των Συμβολαίων για Κατασκευαστικά Έργα, καθώς και γνώσεις  Νομικών Θεμάτων, θα θεωρηθούν ως πρόσθετα προσόντα.
  • Πληροί τις προϋποθέσεις του Σχεδίου Στελέχωσης Επιχειρήσεων με Αποφοίτους Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης της ΑνΑΔ (Βλέπε Ιστοσελίδα ΑνΑΔ).

Καθήκοντα – Ευθύνες

  • Παρακολούθηση δραστηριοτήτων και θεμάτων που ασχολείται η Ο.Σ.Ε.Ο.Κ. και ανάληψη σχετικών δράσεων
  • Συμμετοχή σε Επιτροπές που εκπροσωπείται η Ο.Σ.Ε.Ο.Κ.
  • Υποστήριξη στους Επαρχιακούς Συνδέσμους και στα Μέλη του Κεντρικού Συμβουλίου
  • Ασχολείται με θέματα των Συμβολαίων του Δημοσίου και της Μικτής Επιτροπής Δομικών Συμβολαίων Κύπρου (Μ.Ε.Δ.Σ.Κ.)
  • Ετοιμασία και κατάθεση των σχετικών αναφορών (reports) στο Διευθυντή
  • Διεκπεραιώνει θέματα που απορρέουν από τις συνεδρίες του Κεντρικού Συμβουλίου
  • Συμμετέχει ενεργά σε όλες τις εκδηλώσεις της Ομοσπονδίας
  • Ενημερώνει την Ιστοσελίδα σε συνεργασία με την υπεύθυνη Λειτουργό
  • Επιτελεί οποιαδήποτε άλλα συναφή καθήκοντα της/του ανατεθούν

Απολαβές – Ωφελήματα

  • Αναλόγως προσόντων και πείρας
  • Ταμείο Προνοίας
  • 13ος  Μισθός

Αιτήσεις συνοδευόμενες με βιογραφικό σημείωμα και ανάλογα αποδεικτικά, να αποστέλλονται  στην  Ηλεκτρονική  Διεύθυνση  frangos@oseok.org.cyμε τίτλο:”ANERGOSJOBS.COM”  ή στο Φαξ: 22751664, μέχρι την 25η Αυγούστου 2019.

Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν πλήρους εχεμύθειας