AD 8 code

Ζητείται Γραμματειακός Λειτουργός

KES College: Ζητείται Γραμματειακός Λειτουργός – Λευκωσία

ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑΚΟΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΣ

Καθήκοντα

  • Γραμματειακή υποστήριξη στο Κολλέγιο
  • Οργάνωση γραφείου και διαχείριση φακέλων / αρχείων
  • Δακτυλογραφήσεις επιστολών/άλλων κειμένων
  • Εξαίρετη εξυπηρέτηση υποψήφιων και υφιστάμενων φοιτητών, καθηγητών/εκπαιδευτών, γονιών, μελών του διοικητικού προσωπικού και άλλων σε θέματα Διοίκησης Γραφείου και Γραμματειακών αναγκών
  • Πολύ καλή επικοινωνία με τους ενδιαφερόμενους και τους συνεργάτες του Κολλεγίου

Απαιτούμενα Προσόντα και Προσωπικές Δεξιότητες/ Χαρακτηριστικά

  • Πτυχίο / Δίπλωμα στα Γραμματειακά ή Διοίκησης Γραφείου ή άλλο συναφή κλάδο
  • Διπλώματα Ανωτέρου επιπέδου στην Ελληνική και Αγγλική δακτυλογραφία
  • Εξαιρετικές δεξιότητες οργάνωσης, επικοινωνίας, εξυπηρέτησης πελατών και διαπροσωπικών σχέσεων
  • Πολύ καλή γνώση της Ελληνικής και της Αγγλικής Γλώσσας
  • Πολύ καλή χρήση Η/Υ, Microsoft Office, Outlook
  • Ακεραιότητα χαρακτήρα, υπευθυνότητα και επαγγελματισμός
  • Επαγγελματική εμπειρία σε παρόμοια θέση σε εκπαιδευτικό ίδρυμα θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν
Η θέση είναι για πενθήμερη (Δευτέρα – Παρασκευή), μόνιμη και πλήρη απασχόληση. Απαιτείται ευελιξία εκ μέρους του/της υποψήφιου/ιας για πρωινή και απογευματινή/βραδινή εργοδότηση.

Απολαβές

Προσφέρεται ένα ελκυστικό πακέτο απολαβών αναλόγως προσόντων και πείρας και 13ος μισθός.

Παρακαλούμε όπως οι ενδιαφερόμενοι αποστείλουν το Βιογραφικό Σημείωμά τους μέχρι τις 25 Αυγούστου 2019 στο vacancies@kes.ac.cy μαζί με συνοδευτική επιστολή στην οποία να αναφέρεται η θέση για την οποία ενδιαφέρονται.