AD 8 code

Ζητείται Βοηθός Λογιστηρίου

Novario Holding Ltd: Ζητείται Βοηθός Λογιστηρίου – Λευκωσία

Η Novario Holding Ltd, η μεγαλύτερη εταιρεία στην Κύπρο που ασχολείται με την εισαγωγή και πώληση ηλεκτρικών και ηλεκτρονικών συσκευών, ζητά να προσλάβει άτομο στην Λευκωσία για την πλήρωση της πιο κάτω θέσης:

Βοηθός Λογιστηρίου – Accounting Assistant

Γενικά Καθήκοντα και Ευθύνες

  • Καταχωρήσεις τιμολογίων εξόδων και αγορών και άλλων λογιστικών εγγραφών
  • Επεξεργασία τιμολογίων πάγιων περιουσιακών στοιχείων, εγγραφή των αποσβέσεων και διατήρηση του σχετικού μητρώου
  • Επεξεργασία τραπεζικών καταθέσεων και τραπεζικών συμφιλιώσεων λογαριασμών
  • Έλεγχος ταμείων καταστημάτων
  • Βοήθεια στην ετοιμασία οικονομικών και άλλων καταστάσεων
  • Παροχή βοήθειας στην προετοιμασία οικονομικών αναλύσεων
  • Ό,τι άλλο ζητηθεί από την Διεύθυνση που αφορά το Οικονομικό Τμήμα

Απαιτούμενα Προσόντα και Δεξιότητες

  • Δίπλωμα Λογιστικής Higher ή CAT / AAT
  • Κάτοχος Πανεπιστημιακού Πτυχίου με κατεύθυνση στην Λογιστική ή άλλο συναφή κλάδο
  • Προηγούμενη εμπειρία σε ανάλογη θέση
  • Πολύ καλή γνώση ηλεκτρονικών υπολογιστών (word, excel, outlook). Γνώση του λογιστικού προγράμματος Navision και E-soft θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν.
  • Πολύ καλή γνώση ελληνικής και αγγλικής γλώσσας
  • Ομαδικότητα και συνεργασία
  • Ακεραιότητα χαρακτήρα, υπευθυνότητα, εχεμύθεια

Αιτήσεις

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται να στείλουν βιογραφικό σημείωμα στο email charis.christodoulou@novario.com.cy μέχρι τις 31/08/2019, με τίτλο:”ANERGOSJOBS.COM – Βοηθός Λογιστηρίου”

Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν εμπιστευτικού χειρισμού.