Ζητείται Γραμματέας/ Βοηθός Λογιστηρίου (16-18 ώρες την εβδομάδα)

Stelios Yiatros & Son Ltd: Ζητείται Γραμματέας/ Βοηθός Λογιστηρίου (part-time) – Λευκωσία

Η εργοληπτική εταιρεία Stelios Yiatros & Son Ltd με έδρα την Λευκωσία επιθυμεί να εντάξει στο δυναμικό της Γραμματέα/Βοηθό Λογιστηρίου (part-time)

Καθήκοντα:

  • Καταχώρηση και διεκπεραίωση λογιστικών πράξεων και εργασιών λογιστηρίου,
  • Τιμολόγηση πελατών και συνεργασία με λογιστικό γραφείο,
  • Κράτηση και διεκπεραίωση βασικών λογιστικών λογαριασμών και προϋπολογισμών,
  • Τήρηση και συμφιλίωση τραπεζικών λογαριασμών και πιστωτών,
  • Ανάπτυξη, εφαρμογή και διατήρηση συστήματος αρχειοθέτησης
  • Αρχειοθέτηση και ενημέρωση στοιχείων, φακέλων προσωπικού, πελατών, προμηθευτών και εξωτερικών συνεργατών,
  • Διαχείριση, συνεργασία και επικοινωνία με πελάτες, προμηθευτές και συνεργάτες,
  • Σύνταξη κειμένων, ετοιμασία αλληλογραφίας , υπομνημάτων και εκθέσεων, καταγραφή και επεξεργασία δεδομένων,
  • Οργάνωση γραφείου, διαχείριση τηλεφώνου του γραφειου και εκτέλεση γενικών γραφειακών καθηκόντων που δυνατόν να ανατίθενται

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Απόφοιτος/ή Κολλεγίου ή Πανεπιστημίου στην Λογιστική ή/και LCCI Higher ή/και άλλο ισότιμο προσόν
  • Καλή γνώση ελληνικής και αγγλικής γλώσσας
  • Γνώσεις χρήσης Η/Υ και λογιστικών προγραμμάτων

Η μερική εργασία θα είναι για 3 μέρες την εβδομάδα (16-18 ώρες ανά εβδομάδα)

Οι ενδιαφερόμενοι/ες παρακαλούνται όπως αποστείλουν βιογραφικό  με ηλεκτρονικό ταχυδρομείο στο s.yiatros@gmail.com με τίτλο: “ANERGOSJOBS.COM”

Οι αιτήσεις θα τύχουν εμπιστευτικότητας. Η Εταιρεία θα ανταποκριθεί μόνο στους/στης ενδιαφερόμενους/ες που θα κληθούν για προσωπική συνέντευξη.