AD 8 code

Όμιλος X.A.Παπαέλληνας: Θέση εργασίας

Όμιλος X.A.Παπαέλληνας: Ζητείται Ε- Commerce officer – Λευκωσία

Η Εταιρεία Health Line, μέρος του Ομίλου X.A Παπαέλληνας, αντιπρόσωπος των Holland & Barrett στην Κύπρο,  ζητά να προσλάβει Ε- Commerce officer στη Λευκωσία.

Ο υποψήφιος/ια θα έχει υπό την ευθύνη του/της τη διαχείριση των 2 ηλεκτρονικών καταστημάτων (Eshop & Mobile App).

Καθήκοντα:

  • Παρακολούθηση των ηλεκτρονικών καταστημάτων σε καθημερινή βάση με στόχο την εύρυθμη λειτουργία τους.
  • Συνεχής ενημέρωση της ιστοσελίδας, ανανέωση του περιεχομένου της και ενσωμάτωση νέων προϊόντων.
  • Εξυπηρέτηση πελατών σε θέματα που αφορούν την διαδικτυακή τους εμπειρία.
  • Συμμετοχή στην λήψη αποφάσεων σχετικά με διαδικτυακές προωθητικές ενέργειες.
  • Συνεχής ενημέρωση για τις πρακτικές και τις τάσεις του ηλεκτρονικού εμπορίου.
  • Συνεργασία και συχνή επικοινωνία με εξωτερικούς συνεργάτες, με στόχο την εύρυθμη λειτουργία των ηλεκτρονικών καταστημάτων της Εταιρίας και την αναβάθμιση τους.
  • Στενή συνεργασία με το τμήμα Marketing για τον σχεδιασμό και υλοποίηση προωθητικών ενεργειών.

Απαραίτητα προσόντα:

  • Πτυχίο στον τομέα του Μάρκετινγκ, Διοίκησης Επιχειρήσεων ή σε συναφή κλάδο
  • Προϋπηρεσία 1- 2 χρόνια σε αντίστοιχη θέση
  • Άριστη γνώση της Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας
  • Άριστη γνώση Η/Υ
  • Πολύ καλή γνώση χρήσης του Google Analytics

Προσωπικά Χαρακτηριστικά:

  • Άριστες ικανότητες συνεργασίας και επικοινωνίας
  • Υπευθυνότητα και ακεραιότητα χαρακτήρα
  • Πολύ καλές αναλυτικές ικανότητες με έμφαση στη λεπτομέρεια
  • Ομαδικό πνεύμα

Πακέτο Απολαβών:

Το πακέτο απολαβών περιλαμβάνει 13ο μισθό, ταμείο προνοίας, ιατροφαρμακευτική περίθαλψη, ασφάλεια ζωής, έκπτωση στα προϊόντα του Ομίλου και συνεχής εκπαίδευση.

Οι ενδιαφερόμενοι υποψήφιοι μπορούν να στείλουν το βιογραφικό τους στο recruitment@cap.com.cy, με τίτλο: “E-commerce Officeranergosjobs.com”

Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν εμπιστευτικού χειρισμού.