AD 8 code

Ζητούνται Ειδικοί Ιατροί

Ιδιωτικό Νοσοκομείο Ευαγγελισμός: Ζητούνται Ειδικοί Ιατροί – Πάφος

Το Ιδιωτικό Νοσοκομείο Ευαγγελισμός το μεγαλύτερο Ιδιωτικό Νοσοκομείο της Επαρχίας Πάφου , στα πλαίσια επέκτασης των εργασιών του και επαναλειτουργίας του Τμήματος Πρώτων Βοηθειών δέχεται αιτήσεις για τις παρακάτω θέσεις:

  1. Παθολόγος
  2. Καρδιολόγος
  3. Γενικός Χειρουργός
  4. Ορθοπεδικός

Καθήκοντα και ευθύνες:

  • Εκτελεί καθήκοντα σε Τμήματα Ατυχημάτων και Επειγόντων Περιστατικών
  • Τηρεί Ιατρικά Πρωτόκολλα και Ιατρική δεοντολογία
  • Τακτικό και εξωτερικό ιατρείο
  • Νοσηλείες ασθενών
  • Ένταξη στο σύστημα εφημεριών (on call) του ΤΑΕΠ και του Νοσηλευτηρίου
  • Εκτελεί οποιαδήποτε άλλα καθήκοντα του ανατεθούν

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Πτυχίο Ιατρικής
  • Εγγραφή στο Μητρώο Ιατρών Κύπρου και Ετήσια άδεια ασκήσεως ιατρικού επαγγέλματος από τον Παγκύπριο Ιατρικό Σύλλογο
  • Κατοχή πιστοποιητικού ειδικότητας
  • Προϋπηρεσία σε τμήμα ΤΑΕΠ 3 έτη και άνω
  • Ακεραιότητα χαρακτήρα, οργανωτική και διοικητική ικανότητα, υπευθυνότητα, πρωτοβουλία και ευθυκρισία.
  • Πολύ καλή γνώση της Ελληνικής και της Αγγλικής γλώσσας γραπτά και προφορικά
  • Πολύ καλή γνώση ηλεκτρονικών υπολογιστών και MS Office

Επιπλέον προσόντα :

  • Πιστοποιητικό ATLS, ALS ή άλλου ισότιμου τίτλου

Τι προσφέρουμε:

  • Αρχικός μεικτός μισθός €72000 ετησίως
  • Ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Ευκαιρίες ανέλιξης
  • Συνεχής εκπαίδευση
  • 25 ημέρες /χρόνο πληρωμένης άδειας

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται όπως αποστείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα στο hr1@evangelismos.com.cy με τίτλο: “anergosjobs.com”