AD 8 code

Ζητείται Νηπιαγωγός

Colours Daycare by Cynthia: Ζητείται Νηπιαγωγός – Λευκωσία

Ο βρεφονηπιακός σταθμός Colors Daycare by Cynthia στο Στρόβολο, ζητά να προσλάβει πτυχιούχο/α Νηπιαγωγό για πλήρη απασχόληση από τη νέα σχολική χρονιά 2023-24.

Περιγραφή Εργασίας

Παρέχει ένα ασφαλές και αναπτυξιακά κατάλληλο εκπαιδευτικό περιβάλλον όπου τα παιδιά έχουν την ευκαιρία να αναπτύξουν γνωστικές, κοινωνικές, συναισθηματικές και σωματικές δεξιότητες.

Απαραίτητα Προσόντα

Πτυχίο σε μια από τις ακόλουθες σπουδές – Προσχολική Εκπαίδευση, Ειδική Αγωγή.
Γνωρίζει άπταιστα αγγλικά ή/και ελληνικά.
Άριστη γνώση της ανάπτυξης του παιδιού.
Προηγούμενη εμπειρία στη φροντίδα των παιδιών είναι επιπλέον προσόν.
Υπομονή, ψυχραιμία, ήρεμο χαρακτήρα και καλή διάθεση.
Ικανότητα μετάδοσης γνώσεων μέσω του παιχνιδιού και της δημιουργικής απασχόλησης.

Καθήκοντα

Ευθύνη, φροντίδα, απασχόληση παιδιών ηλικίας 0-3 ετών
Πλήρη απασχόληση.

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να στείλουν το βιογραφικό τους στο coloursdaycarecy@gmail.com

Colours Daycare by Cynthia, a nursery in Strovolos for children 0-3 years old, is looking to hire a qualified Nursery Teacher to join our team with the new academic year 2023-24

Job Description

Provides a stimulating, safe, and developmentally appropriate educational environment where children have the opportunity to develop cognitive, social, emotional, and physical skills.

Requirements

Qualifications: A degree in one of the following subjects or a related subject – Early Childhood Studies, Special Education.
Fluent in English and/or Greek.
Excellent knowledge of Child Development.
Previous experience in childcare is a plus.
Enthusiastic, Patient, Flexible, Works well in a team.

Duties

Work with children aged 0-3 on a full-time basis.

Interested candidates can forward their CVs at coloursdaycarecy@gmail.com με τίτλο: “anergosjobs.com”