Οργάνωση Παραπληγικών Κύπρου: Θέση Εργασίας (μισθός € 1.200 ακάθαρτα)

Οργάνωση Παραπληγικών Κύπρου: Θέση Εργασίας (μισθός € 1.200 ακάθαρτα) – Λευκωσία

Θέση Φροντιστή / Φροντίστριας – Επαρχία Λευκωσίας

Η Οργάνωση Παραπληγικών Κύπρου (Ο.ΠΑ.Κ) ζητά να προσλάβει Φροντιστή για κάλυψη θέσης Παροχής “Κατ’ Οίκον Υπηρεσιών Φροντίδας”:

Απαιτούμενα Προσόντα

  • Απολυτήριο Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης
  • Ακεραιότητα χαρακτήρα, εχεμύθεια, υπευθυνότητα, πρωτοβουλία και ευθυκρισία
  • Καλές διαπροσωπικές σχέσεις και ικανότητα διαχείρισης προβλημάτων
  • Δυνατότητα διεκπεραίωσης εργασίας ατομικά ή με ομάδα
  • Ικανότητα εφαρμογής διαδικασιών
  • Καλή γνώση Ελληνικής ή/και Αγγλικής γλώσσας
  • Άδεια Οδήγησης Αυτοκινήτου
  • Πιστοποιητικό Κατάρτισης Φροντιστή Διάρκειας 100 ωρών θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν.

Καθήκοντα

  • Στήριξη Ιατρικών Οδηγιών
  • Αλλαγή Πληγών
  • Φαρμακευτική Αγωγή
  • Προσωπική Υγιεινή
  • Σίτιση
  • Συνοδεία Φροντιζόμενου

Ώρες Απασχόλησης & Εργασιακό Ωράριο

36 εβδομαδιαίως – Πρωινό, Απογευματινό ή SPLIT (πρωί & απόγευμα) και ON CALL από τις 12:00 – 24:00.

Μισθός & Ωφελήματα

€ 1,200 Ακάθαρτα, 13ος Μισθός, Ταμείο Προνοίας, Οδοιπορικά, Αργίες 1:2.

Για περισσότερες πληροφορίες ή για εκδήλωση ενδιαφέροντος παρακαλώ αποστείλετε βιογραφικό σημείωμα στο sophie.christofidou@opak.org.cy έως τις 31/03/2023 με θέμα “Ο.ΠΑ.Κ – Θέση Φροντιστή/Φροντίστριας  στην Επαρχία Λευκωσίας – anergosjobs.com”.

Για την Υπηρεσία Φροντίδας (Ο.ΠΑ.Κ)

Η Υπηρεσία Φροντίδας αποσκοπεί στην παροχή επιπρόσθετης στήριξης και φροντίδας προς τα τετραπληγικά και παραπληγικά μέλη της για ανεξάρτητη διαβίωση,  μέσω καταρτιζόμενου και πρόθυμου προσωπικού.

Η Υπηρεσία εργοδοτεί μεγάλο αριθμό εκπαιδευμένων Φροντιστών οι οποίοι γνωρίζουν πολύ καλά τις ανάγκες και απαιτήσεις του επαγγέλματος όπως επίσης και των Φροντιζομένων. Η Υπηρεσία προσφέρεται σε Παγκύπρια βάση και ανάλογα των αναγκών του Φροντιζομένου ατόμου, με επαγγελματισμό, εχεμύθεια και σεβασμό.

Η Υπηρεσία Φροντίδας στηρίζεται σε καθημερινή βάση από επαγγελματίες, Κοινωνική Λειτουργό, Ψυχολόγο και συνεργατών με συναφή ειδικότητες, υπό τον συνεχή συντονισμό και επίβλεψη της διεύθυνσης της Υπηρεσίας. Η υπηρεσία διατηρεί τηλεφωνική γραμμή στήριξης Φροντιζομένων, για έκτακτες ανάγκες από τις 12:00 μέχρι και τις 24:00 καθημερινά.