AD 8 code

Ζητείται Βοηθός Λογιστηρίου

Equipme Ltd: Ζητείται Βοηθός Λογιστηρίου – Λευκωσία

Η εταιρεία μας, Equipme Ltd, με βάση τη Λευκωσία, αναζητά να προσλάβει Βοηθό Λογιστηρίου για να εκτελεί καθημερινά καθήκοντα που θα υποστηρίζουν την ομάδα μας.

Καθήκοντα

  • Έκδοση τιμολογίων για πελάτες και εξωτερικούς συνεργάτες.
  • Επικοινωνία με τους πελάτες για την έγκαιρη είσπραξη των πληρωμών
  • Αποστολή κατάστασης λογαριασμών στους πελάτες
  • Τήρηση ψηφιακών και συμβατικών οικονομικών αρχείων
  • Συμμετοχή σε ελέγχους (stock taking)
  • Καταχώρηση και άνοιγμα πελατών και προμηθευτών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
  • Γνώση λογιστικών προγραμμάτων
  • Καλή γνώση χρήσης Η/Υ και των προγραμμάτων του Microsoft Office (Word, Excel)
  • Καλή γνώση αγγλικών και ελληνικών
  • Γνώση τήρησης Βιβλίων
  • Ικανότητα τήρησης χρονοδιαγραμμάτων
  • Βασικές γνώσεις μισθοδοσίας
  • Γνώση φορολογικής νομοθεσίας
  • Δυνατότητα ανάληψης ευθυνών & επίλυσης προβλημάτων
  • Εξοικείωση με τους οικονομικούς κανονισμούς
  • Καλές μαθηματικές δεξιότητες και ικανότητα εντοπισμού αριθμητικών λαθών
  • Πρακτική εμπειρία με το MS Excel και λογισμικά λογιστικής (π.χ. QuickBooks)
  • Οργανωτικές δεξιότητες
  • Ικανότητα διαχείρισης ευαίσθητων και εμπιστευτικών πληροφοριών
  • Πτυχίο πανεπιστημίου στη Λογιστική, τα Χρηματοοικονομικά ή συναφή τομέα

Για περισσότερες πληροφορίες και αποστολή βιογραφικού στο info@lamarzoccocyprus.com με τίτλο: “anergosjobs.com” και στο τηλ. 99523224