AD 8 code

Ζητείται Μηχανικός Εργοταξίου

Vert Et Blanc Constructions (Overseas) Ltd: Ζητείται Μηχανικός Εργοταξίου – Λεμεσός

Κατασκευαστική/Εργοληπτική εταιρεία Α’ Τάξης οικοδομικών και τεχνικών έργων με έδρα τη Λεμεσό, επιθυμεί να εργοδοτήσει Μηχανικό Εργοταξίου

Προσόντα:

  • Κάτοχος Πτυχίου Πολιτικού Μηχανικού
  • Εγγεγραμμένος στο ΕΤΕΚ
  • Εμπειρία σε εργοτάξια πέραν των 5 χρόνων
  • Καλή Γνώση Η/Υ (office excel & word) και Autocad
  • Ετοιμασία επιμετρήσεων και έκδοση Διατακτικών
  • Οργανωτικές Ικανότητες
  • Γνώση των κατασκευαστικών διεργασιών (κατασκευές από σκυρόδεμα, χωματουργικά, μεταλλικά και ξυλουργικά έργα, εγκαταστάσεις κ.λπ.)
  • Καλή Γνώση ελληνικών και αγγλικών (προφορικά και γραπτά)
  • Εξαιρετικές απαραίτητες δεξιότητες επικοινωνίας, οργάνωσης και εποπτείας
  • Ακρίβεια και προσοχή στη λεπτομέρεια
  • Ετοιμασία επιμετρήσεων

Καθήκοντα

  • Επίβλεψη και Οργάνωση Έργου
  • Προγραμματισμός και συντονισμός εργασιών στα Εργοτάξιο
  • Συντονισμός υπεργολάβων
  • Έλεγχος ποιότητας και Παραγωγικότητας
  • Ετοιμασία επιμετρήσεων για παραγγελία υλικών και ετοιμασία διατακτικών υπεργολάβων
  • Ετοιμασία μηνιαίων αναφορών για την εξέλιξη των Έργου
  • Υπεύθυνος για διασφάλιση του συντονισμού και της επικοινωνίας μεταξύ όλων των τμημάτων της ομάδας λειτουργίας συμπεριλαμβανομένων των προμηθευτών, των υπεργολάβων και μηχανικών.
  • Να διασφαλίζει ότι το προσωπικό του έργου και οι υπεργολάβοι εκτελούν αποτελεσματικά τα καθήκοντά τους.
  • Υπεύθυνος για την παρακολούθηση και έλεγχο εργασιών, Μηχανημάτων και υλικών για την ομαλή εκτέλεση του έργου με βάση τον προγραμματισμό.
  • Υπεύθυνος για την ομαλή εκτέλεση του Έργου σύμφωνα με τις προδιαγραφές συμβολαίου, τα πρότυπα ποιότητας και Ασφάλειας & Υγείας.
  • Υπεύθυνος για την τήρηση ημερήσιου ημερολογίου εργοταξίου.

Απολαβές

  • Μισθός αναλόγως προσόντων και εμπειρίας.

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να στείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα στην ηλεκτρονική διεύθυνση info@vertetblanc.com.cy αναφέροντας τον τίτλο «Μηχανικός Εργοταξίου – anergosjobs.com».