AD 8 code

KIK Trading Ltd: Θέση Εργασίας

KIK Trading Ltd: Θέση Εργασίας – Λεμεσός

Υπεύθυνος/Υπεύθυνη Αποθήκης & Κέντρου Διανομής

Η εταιρεία KIK Trading εδρεύει στην Λεμεσό και ιδρύθηκε το 1981. Σήμερα εργοδοτεί πέραν των 270 ατόμων. Ασχολείται με τον τομέα του χονδρικού εμπορίου όπου εισάγει διάφορα προϊόντα (τρόφιμα, ποτά, σακχαροειδή, καπνικά, παγωτά, pet foods, παιχνίδια, καθαριστικά, κ.τ.λ.) τα οποία διανέμει Παγκύπρια με το δικό της δίκτυο διανομής. Επίσης ασχολείται με το Λιανικό εμπόριο όπου έχει τα δικά της 50 καταστήματα διαρκούς εξυπηρέτησης (Mini Mall Stores & Portioli Coffee House).

Αρμοδιότητες

  • Οι υποψήφιοι/ες είναι υπεύθυνοι/ες για τη διασφάλιση της εύρυθμης λειτουργίας, τον συντονισμό, την αποτελεσματική οργάνωση των δραστηριοτήτων της αποθήκης και της διανομής των εμπορευμάτων.

Βασικά καθήκοντα

  • Συντονισμός του συνόλου των δραστηριοτήτων της εφοδιαστικής αλυσίδας
  • Εκτίμηση αναγκών αναπλήρωσης αποθεμάτων
  • Παραλαβή, έλεγχος, ταξινόμηση και ανακύκλωση εμπορευμάτων
  • Δρομολόγηση, Picking και έλεγχος παραγγελιών
  • Αποτελεσματική διαχείριση του στόλου των οχημάτων
  • Τήρηση διαδικασιών λειτουργίας αποθήκης και κέντρου διανομής

Απαραίτητα προσόντα

  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών σε ανάλογη θέση και ιδανικά στον κλάδο τροφίμων – ποτών
  • Δυναμική προσωπικότητα ,ομαδικό πνεύμα και επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ικανότητα επίλυσης προβλημάτων και διαχείριση πολλαπλών ενεργειών σε ένα αναπτυσσόμενο και εξελισσόμενο περιβάλλον
  • Άριστη γνώση εφαρμογών MS Office (Word, Excel, κλπ)
  • Επαγγελματική άδεια φορτηγού και περονοφόρου θα θεωρηθεί ως πλεονέκτημα

Προσφέρουμε:

  • Εργάζεστε σε ένα σύγχρονο και οργανωμένο περιβάλλον, με αξιόλογες δυνατότητες εξέλιξης. Μέσα από ένα ολοκληρωμένο πρόγραμμα εκπαίδευσης, σας παρέχουμε όλα τα απαραίτητα εφόδια για τη θέση σας. Με την ολοκλήρωση της εκπαίδευσης είστε έτοιμος/η να ενσωματωθείτε στη φιλοσοφία της εταιρείας μας και να αναλάβετε σταδιακά έναν πιο ενεργό ρόλο. Επίσης προσφέρουμε Ανταγωνιστικό  πακέτο απολαβών με προοπτική ανέλιξης με συμμετοχή στα σχέδια επιβράβευσης.

Θα ληφθούν υπόψη μόνο βιογραφικά που πληρούν τα απαραίτητα χαρακτηριστικά.

Όλα τα βιογραφικά να σταλούν στο marketing@kiktrading.com με τίτλο: “anergosjobs.com”

Όλα τα βιογραφικά θα τύχουν εμπιστευτικού χειρισμού.