AD 8 code

IMH: Ζητείται Δημοσιογράφος

IMH: Ζητείται Δημοσιογράφος – Λευκωσία

Η IMH, ζητά να προσλάβει:

Δημοσιογράφο για το ειδησεογραφικό πόρταλ Reporter

Καθήκοντα:

  • Επιμέλεια και συγγραφή ειδήσεων, άρθρων, συνεντεύξεων κτλ
  • Εντοπίζει ενδιαφέρουσες και σημαντικές ειδήσεις της επικαιρότητας
  • Παραμένει ενημερωμένος για τις τελευταίες εξελίξεις σε θέματα ΜΜΕ
  • Συνεργάζεται με τα υπόλοιπα στελέχη του τμήματος για την σύνταξη και αναδιατύπωση περιεχομένου όπου χρειαστεί
  • Ενημερώνεται για τις εξελίξεις του τομέα του και ανανεώνει τις γνώσεις και δεξιότητες του

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Πτυχίο ή μεταπτυχιακό στη Δημοσιογραφία ή σε κλάδο συναφή με τον τομέα επικοινωνίας
  • Επαρκής γνώση των θεμάτων του τομέα ενασχόλησης
  • Πολύ καλές ικανότητες ανάλυσης και συγγραφής κειμένων
  • Άριστη γνώση της ελληνικής γλώσσας
  • Καλή γνώση ηλεκτρονικών υπολογιστών
  • Ομαδικό πνεύμα και επαγγελματισμός
  • Προηγούμενη εμπειρία σε Μέσα Μαζικής Ενημέρωσης, καθώς και μεταπτυχιακός τίτλος, θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
  • Προηγούμενη ενασχόληση με το αθλητικό ρεπορτάζ θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν

Απολαβές:

Προσφέρεται ελκυστικό πακέτο αναλόγως προσόντων και εμπειρίας.

Βιογραφικό Σημείωμα και πληροφορίες

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται να αποστείλουν βιογραφικό σημείωμα και cover letter στην ηλεκτρονική διεύθυνση vacancy@imhbusiness.com με την ένδειξη

«Δημοσιογράφος22 – anergosjobs.com», μέχρι τις 25 Οκτωβρίου 2022.

Ατομικές συνεντεύξεις θα διεξαχθούν μόνο με όσους

πληρούν όλα τα απαιτούμενα προσόντα

Τηλ.: +35722505555 | Φαξ.: +35722679820 | www.imhbusiness.com