AD 8 code

Ζητείται Δημοσιογράφος

Limassol Today Media Co Ltd: Ζητείται Δημοσιογράφος – Λεμεσός

Το Limassol Today media portal ζητεί να προσλάβει δημοσιογράφο.

Προσόντα και δεξιότητες:

  • Κάτοχος πτυχίου στη Δημοσιογραφία, Μ.Μ.Ε. ή άλλο συναφή κλάδο
  • Άριστη γνώση ελληνικής και αγγλικής γλώσσας
  • Πολύ καλή γνώση ηλεκτρονικών υπολογιστών και μέσων κοινωνικής δικτύωσης
  • Ικανότητα στη δημοσιογραφική έρευνα και τη συγγραφή ρεπορτάζ
  • Προηγούμενη πείρα σε ανάλογη θέση θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν
  • Ικανότητα διαχείρισης WordPress

Καθήκοντα:

  • Παρακολούθηση των πεπραγμένων της Λεμεσού και έρευνα θεμάτων που απασχολούν/ενδιαφέρουν την πόλη
  • Δημοσιογραφική κάλυψη συνεντεύξεων τύπου και άλλων εκδηλώσεων της Λεμεσού
  • Συγγραφή ρεπορτάζ, άρθρων, ειδικών αφιερωμάτων
  • Διεξαγωγή συνεντεύξεων
  • Διαχείριση περιεχομένου και ροής στην ιστοσελίδα του Limassol Today

Αποστολή βιογραφικού στην ηλεκτρονική διεύθυνση info@limassoltoday.com.cy με τίτλο: “anergosjobs.com”