AD 8 code

Ζητείται Δάσκαλος/ Δασκάλα

«Έξυπνα Κόλπα»: Ζητείται Δάσκαλος/ Δασκάλα – Λεμεσός

Tο Εκπαιδευτικό Κέντρο Μάθησης και Συγκέντρωσης για παιδιά Δημοτικού «Έξυπνα Κόλπα» επεκτείνει την ομάδα του και αναζητά προσοντούχο/α δάσκαλο/α.

Καθήκοντα και Ευθύνες:

  • Εξατομικευμένη διδασκαλία με δημιουργικό τρόπο (κιναισθητική, οπτικοποίηση)
  • Ανάπτυξη δεξιοτήτων μάθησης σε μαθητές με Δυσκολίες Μάθησης
  • Διδασκαλία θεραπευτικών ασκήσεων βελτίωσης Μαθησιακών Δυσκολιών
  • Βελτίωση της επίδοσης των μαθητών για απομνημόνευση πληροφοριών, συγκέντρωση και αυτόνομη εκτέλεση εργασιών
  • Παραγωγή εκπαιδευτικού υλικού και εξατομικευμένων πλάνων διδασκαλίας
  • Ενημέρωση και συνεργασία με την διεύθυνση του εκπαιδευτικού κέντρου για στοχοθεσία, τήρηση χρονοδιαγραμμάτων και αναλυτικού προγράμματος Μαθηματικών και Ελληνικών
  • Επικοινωνία και ενημέρωση προς τους γονείς των μαθητών

Προσόντα:

  • Πτυχίο Δημοτικής Εκπαίδευσης/Ειδικής Εκπαίδευσης
  • Ειδίκευση στις Μαθησιακές Δυσκολίες ή Μεταπτυχιακό στην Ειδική Εκπαίδευση
  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής
  • Πολύ καλή γνώση MS Office (Word, PPT, Teams, Outlook)
  • Διδακτική εμπειρία 2 ετών
  • Ικανότητα συνεργασίας με το διδακτικό προσωπικό, λήψης πρωτοβουλιών, οργάνωσης/προτεραιοτήτων
  • Ευχάριστη επικοινωνία με μαθητές, γονείς και συναδέλφους

Ωράριο:

14:10-18:30 (Δευτέρα – Παρασκευή)

Περιμένουμε με χαρά να λάβουμε το βιογραφικό σας σημείωμα στα Ελληνικά ή Αγγλικά στο email mlp.edu.center@gmail.com με τίτλο: “anergosjobs.com” και να ενταχθείτε στην ομάδα μας!

Ενημερώνουμε ότι μόνο οι υποψήφιοι που πληρούν τα πιο πάνω κριτήρια θα κληθούν για συνέντευξη.