AD 8 code

Ζητείται Λειτουργός Λογιστηρίου

Ergo Home Group: Ζητείται Λειτουργός Λογιστηρίου – Λευκωσία

Ο όμιλος Ergo Home Group δραστηριοποιείται στην Κύπρο τα τελευταία 25 χρόνια μέσω των brands Cucina & Cucina, Studio Arclinea, B&B Italia, Living, Living Plus και Ergo Energy. Η ομάδα της Ergo Home Group αποτελείται από περισσότερους από 100 αφοσιωμένους και ταλαντούχους επαγγελματίες.

Στα πλαίσια ενδυνάμωσης του ανθρώπινου δυναμικού μας, ζητάμε να προσλάβουμε:

Λειτουργό Λογιστηρίου

Καθήκοντα:

  • Αποκλειστική ευθύνη για τήρηση των λογιστικών αρχείων της εταιρείας.
  • Ικανότητα να τηρεί και να διαχειρίζεται αυτόνομα λογιστικό αρχείο εταιρείας και να ετοιμάζει οικονομικές αναφορές.
  • Διεκπεραίωση διαδικασιών εισαγωγών, κοστολογήσεων, τιμολογήσεων, αγορών, καταθέσεων, πληρωμών προμηθευτών και συμφιλιώσεων τραπεζικών λογαριασμών με το σύστημα.
  • Διεκπεραίωση καθημερινών συναλλαγών (π.χ. λογαριασμοί πληρωτέοι / εισπρακτέοι, γενική λογιστική και τραπεζικές συμφωνίες).
  • Εξάγει και παρακολουθεί τις απαιτούμενες αναφορές.
  • Επικοινωνία (τηλεφωνική ή μέσω email) για εξασφάλιση των πληρωμών στα καθορισμένα πλαίσια τρόπου πληρωμής.
  • Βοήθεια στην ετοιμασία οικονομικών και άλλων καταστάσεων.
  • Παροχή υποστήριξης στην οικονομική διεύθυνση.
  • Παροχή βοήθειας στην προετοιμασία οικονομικών αναλύσεων.
  • Παροχή υποστήριξης κατά τη διαδικασία διενέργειας του εξωτερικού ελέγχου από ανεξάρτητους ελεγκτές.