AD 8 code

ΙΜΗ: Ζητείται Graphic Designer

ΙΜΗ: Ζητείται Graphic Designer – Λευκωσία

Η ΙΜΗ ζητά να προσλάβει:

GraphicDesigner

Καθήκοντα και ευθύνες:

  • Βρίσκει και εφαρμόζει διάφορες ιδέες και concepts για το δημιουργικό και σχεδιαστικό κομμάτι των προϊόντων και υπηρεσιών της εταιρείας
  • Επιλέγει τα χρώματα, τη γραμματοσειρά, την μορφή του σχεδίου και του κειμένου
  • Αναπτύσσει γραφικά για εικονογραφήσεις προϊόντων, λογότυπα και ιστότοπους καθώς και διάφορα σχέδια για τη προώθηση των συνεδρίων και εκθέσεων που διοργανώνει η εταιρεία
  • Υποβάλλει έγκαιρα την εργασία σύμφωνα με τα καθορισμένα χρονικά πλαίσια
  • Εποπτεύει την εκτύπωση και διασφαλίζει πως παραδίδεται ποιοτική δουλειά έγκαιρα
  • Ελέγχει τεχνικές λεπτομέρειες
  • Ενημερώνεται για τις εξελίξεις σχετικά με τις νέες τεχνολογικές και σύγχρονες τάσεις στον τομέα του και ανανεώνει τις τεχνικές του γνώσεις και δεξιότητες

Απαιτούμενα προσόντα:

  • Πτυχίο στις Γραφικές Τέχνες ή άλλο σχετικό κλάδο
  • Μεταπτυχιακό σε σχετικό κλάδο θεωρείται επιπρόσθετο προσόν
  • Portfolio που να δείχνει τις ικανότητες ως σχεδιαστής γραφικών τεχνών
  • Πολύ καλή γνώση της ελληνικής και αγγλικής γλώσσας
  • Πολύ καλή γνώση σχεδιαστικών προγραμμάτων(Adobe Illustrator, InDesign, Photoshop)
  • Πολύ καλές Επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Άριστη γνώση ψηφιακών εργαλείων σχεδιασμού
  • Πολύ καλές οργανωτικές δεξιότητες και αποτελεσματική διαχείριση χρόνου
  • Καινοτομία/ Δημιουργικότητα
  • Προσοχή στη λεπτομέρεια
  • Ικανότητα εργασίας υπό πίεση
  • Κριτική Σκέψη
  • Ικανότητα ποιοτικής έρευνας από αξιόπιστες πηγές
  • Αξιοπιστία
  • Ομαδικότητα

Απολαβές

Προσφέρεται ένα ολοκληρωμένο πακέτο αναλόγως προσόντων και εμπειρίας.

Βιογραφικό Σημείωμα και πληροφορίες

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται να αποστείλουν βιογραφικό σημείωμα στην ηλεκτρονική διεύθυνση vacancy@imhbusiness.com με την ένδειξη «GD2022 – anergosjobs.com», μέχρι τις 10 Οκτωβρίου 2022.

Ατομικές συνεντεύξεις θα διεξαχθούν μόνο με όσους πληρούν όλα τα απαιτούμενα προσόντα

Τηλ.: +35722505555 | Φαξ.: +35722679820 | www.imhbusiness.com