AD 8 code

Ζητείται Λειτουργός Λογιστηρίου

Αντέννα: Ζητείται Λειτουργός Λογιστηρίου – Λευκωσία

Ο Αντέννα δέχεται αιτήσεις για τη θέση Λειτουργού Λογιστηρίου.

Καθήκοντα:

  • Τήρηση των λογιστικών αρχείων της εταιρείας
  • Εφαρμογή γενικής λογιστικής
  • Διεκπεραίωση διαδικασιών καταθέσεων και πληρωμών
  • Συμφιλίωση τραπεζικών λογαριασμών και λογαριασμών πληρωτέων / εισπρακτέων με το λογιστικό σύστημα
  • Διεκπεραίωση διαδικασίας τιμολόγησης πελατών
  • Διαχείριση των εισπράξεων στα καθορισμένα πλαίσια
  • Εξαγωγή και παρακολούθηση των απαιτούμενων αναφορών
  • Βοήθεια στην ετοιμασία οικονομικών και άλλων καταστάσεων
  • Παροχή υποστήριξης στην οικονομική διεύθυνση
  • Βοήθεια στην προετοιμασία οικονομικών αναλύσεων
  • Παροχή βοήθειας κατά τη διενέργεια ελέγχου από εξωτερικούς ελεγκτές

Απαραίτητα προσόντα:

  • Κάτοχος LCCI Higher και / ή πτυχίου τριτοβάθμιας εκπαίδευσης στη Λογιστική