AD 8 code

Alpha Cyprus: Θέση Εργασίας

Alpha Κύπρου: Θέση Εργασίας – Λευκωσία

Junior IT Officer

Καθήκοντα:

  • Παροχή τεχνικής υποστήριξης σε όλους τους εσωτερικούς χρήστες
  • Καθημερινή διαχείριση και επίλυση ad-hoc θεμάτων στον τομέα ευθύνης του (υπολογιστές, τηλέφωνα ΙP, Εκτυπωτές, κ.τ.λ.)
  • Συντήρηση μηχανημάτων σε επίπεδο Software / Hardware
  • Καθημερινός έλεγχος εφεδρικών αντιγράφων (backups)

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο/ Δίπλωμα Τεχνικού Ηλεκτρονικών Υπολογιστών ή παρεμφερή κλάδου
  • Βασική κατανόηση Δικτύων, Active Directory, Virtual Machines κλπ
  • Ταχύτητα Αντίδρασης σε έκτακτα γεγονότα
  • Ομαδικό πνεύμα και επικοινωνιακές ικανότητες
  • Κριτική Σκέψη

Ωφελήματα

  • Κάλυψη μεσημεριανού γεύματος
  • 13ος Μισθός
  • Δυνατότητα ένταξης σε σχέδιο Ιατροφαρμακευτικής Περίθαλψης από την πρώτη μέρα εργοδότησης
  • Δυνατότητα ένταξης σε Συνταξιοδοτικό Σχέδιο από την πρώτη μέρα εργοδότησης

Όλοι οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να στείλουν το βιογραφικό τους στο contact@alphacyprus.com.cy μέχρι τις 31/08/2022 με τίτλο: “Junior IT Officer – anergosjobs.com”

Λόγω μεγάλου ενδιαφέροντος μόνο οι επιτυχόντες υποψήφιοι θα κληθούν για συνέντευξη.

Όλα τα βιογραφικά θα παραμείνουν στο αρχείο για 6 μήνες και ακολούθως θα διαγράφονται σύμφωνα με την Πολιτική της Εταιρείας περί προστασίας προσωπικών δεδομένων.