AD 8 code

Alpha Κύπρου: Θέση Εργασίας

Alpha Κύπρου: Θέση Εργασίας – Λευκωσία

Senior Social Media Coordinator

Καθήκοντα:
  • Διαχείριση σελίδων social media Alpha Cyprus με τη χρήση των κατάλληλων εργαλείων.
  • Διαχείριση web/social media ενεργειών, όπως campaigns, διαγωνισμοί κλπ.
  • Δημιουργία προωθητικών ενεργειών σε site και social media.
  • Διαχείριση και ενημέρωση της κεντρικής ιστοσελίδας του Alpha Cyprus όπως επίσης και όλων των sites του σταθμού με τη χρήση των κατάλληλων εργαλείων επεξεργασίας.
  • Διαχείριση social media Alpha Cyprus [σχόλια, απαντήσεις σε ερωτήματα τηλεθεατών]
  • Ευθύνη για την καλή λειτουργία της ιστοσελίδας και των social media

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο marketing / social media / mass media ή παρεμφερή κλάδους
  • Απαραίτητη προηγούμενη πείρα 2 ετών διαχείρισης μέσων κοινωνικής δικτύωσης
  • Ταχύτητα Αντίδρασης σε έκτακτα γεγονότα
  • Ομαδικό πνεύμα και επικοινωνιακές ικανότητες
  • Κριτική Σκέψη

Ωφελήματα

  • Κάλυψη μεσημεριανού γεύματος
  • 13ος Μισθός
  • Δυνατότητα ένταξης σε σχέδιο Ιατροφαρμακευτικής Περίθαλψης από την πρώτη μέρα εργοδότησης
  • Δυνατότητα ένταξης σε Συνταξιοδοτικό Σχέδιο από την πρώτη μέρα εργοδότησης

Όλοι οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να στείλουν το βιογραφικό τους στο contact@alphacyprus.com.cy μέχρι τις 31/08/2022 με τίτλο: “Senior Social Media Coordinator – anergosjobs.com”

Λόγω μεγάλου ενδιαφέροντος μόνο οι επιτυχόντες υποψήφιοι θα κληθούν για συνέντευξη.

Όλα τα βιογραφικά θα παραμείνουν στο αρχείο για 6 μήνες και ακολούθως θα διαγράφονται σύμφωνα με την Πολιτική της Εταιρείας περί προστασίας προσωπικών δεδομένων.