Ζητείται Σύμβουλος Διαχείρισης Ιατρικού Κέντρου & Κέντρου Αποκατάστασης –

Eveningfall Investments Ltd: Ζητείται Σύμβουλος Διαχείρισης Ιατρικού Κέντρου & Κέντρου Αποκατάστασης – Λάρνακα

Το Eden Resort μετεξελίσσεται σε ιδιωτικό νοσηλευτήριο / παθολογική κλινική και ζητά να προσλάβει Σύμβουλο Διαχείρισης Ιατρικού Κέντρου & Κέντρου Αποκατάστασης.

Αν έχεις την ικανότητα να ηγείσαι, υποκινείς, διαβουλεύεσαι, εργάζεσαι για τον εκσυγχρονισμό εργασιακών πρακτικών και τη βελτίωση των υπηρεσιών, εμπνέεις το ιατρικό δυναμικό με σκοπό την εφαρμογή, την διαμόρφωση των κλινικών στρατηγικών και στόχων της εταιρείας, τότε στείλε το βιογραφικό σου για τη θέση: Σύμβουλος Διαχείρισης Ιατρικού Κέντρου & Κέντρου Αποκατάστασης.

Απαιτούμενα προσόντα:

  • Πτυχίο Διοίκησης Νοσηλευτηρίου ή Διοίκησης Επιχειρήσεων ή Οικονομικών.
  • Απαραίτητη τουλάχιστον διετής πείρα στον τομέα της διοίκησης.
  • Θα αποτελεί πλεονέκτημα η ενεργός και ουσιαστική συμβολή σε αλλαγές και βελτιώσεις σε άλλη υπηρεσία υγείας.
  • Επαρκής αντίληψη της καλής ιατρικής πρακτικής.
  • Ηγετικές ικανότητες, ικανότητες διοίκησης και διαχείρισης, δυναμισμός, οργανωτικές δεξιότητες.
  • Ακεραιότητα χαρακτήρα, υπευθυνότητα, ευθυκρισία, κριτική σκέψη.
  • Επικοινωνιακός/η
  • Αντίληψη άλλων οπτικών πχ. οικονομική, ιατρική.

Καθήκοντα/ευθύνες:

  • Συνεργάζεται με ιατρούς, επιστημονικό προσωπικό ή/και με άλλους συμμετέχοντες με σκοπό τον εκσυγχρονισμό των εργασιακών πρακτικών και τη βελτιωποίηση των υπηρεσιών.
  • Διαδραματίζει κομβικό ρόλο στον ανασχεδιασμό της δομής αλλά και των στρατηγικών μέσω των οποίων παρέχονται οι υπηρεσίες.
  • Βεβαιώνεται ότι αναπτύσσονται και λειτουργούν αποτελεσματικά διαδικασίες και συστήματα προαγωγής της ποιότητας.
  • Υποστηρίζει και διασφαλίζει υψηλό επίπεδο ποιότητας ενώ επιδιώκει τη συνεχιζόμενη βελτίωση.
  • Μεριμνά για τον καθορισμό δεικτών απόδοσης και ποιότητας και αξιολογεί τις επιδόσεις του νοσηλευτηρίου και του κέντρου αποκατάστασης.
  • Καθιστά την ασφάλεια των ασθενών ως κεντρικό δείκτη ποιότητας.
  • Διαδραματίζει καταλυτικό ρόλο στην βελτίωση, ανάπτυξη, υιοθέτηση και  στην αποτελεσματική λειτουργία των συστημάτων της επιχείρησης.
  • Εργάζεται υπό πίεση χρόνου σε ένα πολυάσχολο και γρήγορο περιβάλλον, αντιδρά γρήγορα και ανταποκρίνεται άμεσα, ενώ θα είναι σε θέση να βάζει προτεραιότητες.
  • Να έχει δεξιότητες για αντιμετώπιση και επίλυση προβλημάτων και να εργάζεται άνετα σε ένα κλινικό περιβάλλον.
  • Να αναλαμβάνει οτιδήποτε άλλο του/της ανατεθεί.

Για τη θέση προσφέρεται:

  • Φιλόξενο εργασιακό περιβάλλον
  • Ικανοποιητικό πακέτο αμοιβών / 13ος μισθός/ Κοινωνική ασφάλιση

Αιτήσεις:

Αποστολή αίτησης: επισύναψη πρόσφατου Βιογραφικού Σημειώματος και σχετικών πιστοποιητικών/βεβαιώσεων στην ηλεκτρονική διεύθυνση: career@edenresort.com.cy αναφέροντας στον τίτλο: Κενή Θέση – Σύμβουλος Διαχείρισης Ιατρικού Κέντρου & Κέντρου Αποκατάστασης (Code 20220822)

Όλες οι αιτήσεις θα εξεταστούν και θα τύχουν άκρας εμπιστευτικότητας.

Eveningfall Investments Ltd, Λεωφ. Αμμοχώστου αρ.38, 7562 Τερσεφάνου, Λάρνακα, Κύπρος.