AD 8 code

Μέλαθρο Αγωνιστών της ΕΟΚΑ: Θέσεις εργασίας

Μέλαθρο Αγωνιστών της ΕΟΚΑ: Θέσεις εργασίας – Λεμεσός

Νοσηλευτικό Προσωπικό

Το «Μέλαθρο Αγωνιστών της ΕΟΚΑ», είναι ένα άρτια εξοπλισμένο και στελεχωμένο Κέντρο Αποκατάστασης στη Λεμεσό, με υπηρεσίες Εξωτερικών Ιατρείων, Ακτινολογικό, Καρδιολογικό, Μικροβιολογικό Εργαστήριο και Στέγη Ηλικιωμένων.

Έχει αποπερατωθεί η Νέα Πτέρυγα Αποκατάστασης με υπερσύγχρονο ιατροτεχνολογικό εξοπλισμό, πρόσθετες κλίνες, Φυσιοθεραπευτήριο, Μικροβιολογικό Εργαστήριο και Ακτινολογικό με υποστηρικτικούς χώρους.

Το «Μέλαθρο Αγωνιστών της ΕΟΚΑ»,  δέχεται αιτήσεις για άμεση εργοδότηση Νοσηλευτικού Προσωπικού.

Απαιτούμενα προσόντα:

  • Πτυχίο Νοσηλευτικής
  • Εγγεγραμμένος/η στο μητρώο νοσηλευτών Κύπρου
  • Άδεια ασκήσεως επαγγέλματος
  • Καλή γνώση ελληνικής και αγγλικής γλώσσας
  • Γνώση ηλεκτρονικών υπολογιστών
  • Προηγούμενη εμπειρία θα θεωρηθεί πλεονέκτημα

Επιπλέον δεξιότητες:

  • Ικανότητα παρακολούθησης και εφαρμογής πρωτοκόλλων
  • Ακεραιότητα χαρακτήρα, υπευθυνότητα, πρωτοβουλία και ευθυκρισία
  • Ικανότητα να παραμένει αποτελεσματικός/η κάτω από συνθήκες πίεσης
  • Ευχάριστη προσωπικότητα με ικανότητες επικοινωνίας, ομαδικότητας και διαπροσωπικών σχέσεων

Καθήκοντα/Ευθύνες:

  • Υπεύθυνος/η για την ορθή λειτουργία του νοσηλευτικού θαλάμου
  • Αξιολόγηση και εφαρμογή νοσηλευτικών διεργασιών
  • Τήρηση διαδικασιών και κανονισμών του νοσηλευτικού τμήματος
  • Τήρηση ιατρικών αναφορών, καταγραφή όλων των νοσηλευτικών πράξεων και εφαρμογή πρωτοκόλλων
  • Ενημέρωση προϊστάμενου σχετικά με την πορεία των ασθενών
  • Χορήγηση φαρμάκων βάση ιατρικών οδηγιών
  • Διατήρηση ατομικής φροντίδας των ασθενών
  • Συμμετοχή σε εκπαιδευτικά προγράμματα
  • Εκτελεί οποιαδήποτε άλλα συναφή καθήκοντα

Προσφέρεται ελκυστικό πακέτο απολαβών και ωφελημάτων.

  • Εξαιρετικό πακέτο αποδοχών και ωφελημάτων, αναλόγως πείρας και προσόντων.
  • 13ος Μισθός
  • Ταμείο Προνοίας μετά τον 1ο χρόνο εργοδότησης
  • Άριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Συνεχή εκπαίδευση
  • Δυνατότητες επαγγελματικής ανέλιξης
  • Οργανωμένο και σύγχρονο περιβάλλον εργασίας

Όλες οι αιτήσεις θα πρέπει να αποστέλλονται ηλεκτρονικά στο  email hr@melathroneoka.com.cy με τίτλο: “anergosjobs.com”

Για περισσότερες πληροφορίες παρακαλώ επικοινωνήστε στο τηλέφωνο  25872263, με τη Λειτουργό Ανθρώπινου Δυναμικού και Συστημάτων Διαχείρισης,  κυρία Μαρία Ευριπίδου.